squirrelmail - en to no translation catalogue (1007 entries)

en: Address Book
no: Adressebok

en: All
no: Alle

en: Name
no: Navn

en: E-mail
no: Epostadresse

en: Info
no: Informasjon

en: Source
no: Kilde

en: To
no: Til

en: Cc
no: Kopi til

en: Bcc
no: Blindkopi til

en: Use Addresses
no: Bruk adresser

en: Address Book Search
no: Søk i adressebok

en: Search for
no: Søk etter

en: in
no: i

en: All address books
no: Alle adressebøker

en: Search
no: Søk

en: List all
no: Vis alle

en: Unable to list addresses from %s
no: Klarte ikke å liste adresser fra %s

en: Your search failed with the following error(s)
no: Søket ditt feilet med følgende feilmelding(er)

en: No persons matching your search was found
no: Ingen personer som samsvarer med søket ditt ble funnet

en: Return
no: Tilbake

en: Close
no: Lukk

en: Nickname
no: Kallenavn

en: Must be unique
no: Må være unikt

en: E-mail address
no: Epostadresse

en: Last name
no: Etternavn

en: First name
no: Fornavn

en: Additional info
no: Tilleggsinformasjon

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
no: Ingen personlig adressebok er definert. Ta kontakt med administrator.

en: You can only edit one address at the time
no: Du kan bare endre en adresse om gangen.

en: Update address
no: Oppdater adresse

en: ERROR
no: FEIL

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Add address
no: Legg til adresse

en: Edit selected
no: Endre valgte

en: Delete selected
no: Slett valgte

en: Add to %s
no: Legg til i %s

en: said
no: sa

en: who
no: hvem

en: Subject
no: Emne

en: From
no: Fra

en: Date
no: Dato

en: Original Message
no: Opprinnelig melding

en: Draft Email Saved
no: Epostkladd lagret

en: Could not move/copy file. File not attached
no: Kunne ikke flytte/kopiere fil. Fil ikke vedlagt

en: Draft Saved
no: Kladd lagret

en: Your Message has been sent
no: Meldingen er sendt

en: From:
no: Fra:

en: To:
no: Til:

en: CC:
no: Kopi til:

en: BCC:
no: Blindkopi til:

en: Subject:
no: Emne:

en: Attach:
no: Legg ved:

en: Add
no: Legg til

en: Delete selected attachments
no: Slett valgte vedlegg

en: Priority
no: Prioritet

en: High
no: Høy

en: Low
no: Lav

en: Receipt
no: Kvittering

en: On Read
no: Ved lesing

en: On Delivery
no: Ved levering

en: Signature
no: Signatur

en: Addresses
no: Adresser

en: Save Draft
no: Lagre kladd

en: You have not filled in the "To:" field.
no: Du har ikke fylt ut "Til:" feltet.

en: Draft folder
no: Kladd-mappen

en: Server replied:
no: Server svarte:

en: Illegal folder name.  Please select a different name.
no: Ugyldig mappenavn. Vennligst velg et annet navn.

en: Click here to go back
no: Klikk her for å gå tilbake

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
no: Ingen mapper er valgt for sletting. Vennligst gjør det.

en: Delete Folder
no: Slett mappe

en: Are you sure you want to delete %s?
no: Er du sikker på at du vil slette %s?

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Folders
no: Mapper

en: Subscribed successfully!
no: La til mappe til listen over aktive mapper.

en: Unsubscribed successfully!
no: Fjernet mappe fra liste over aktive mapper.

en: Deleted folder successfully!
no: Mappen er slettet.

en: Created folder successfully!
no: Mappen er opprettet.

en: Renamed successfully!
no: Mappens navn er skiftet.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
no: Abonnering ufullstendig - Mappe eksisterer ikke.

en: refresh folder list
no: oppdater mappeliste

en: Create Folder
no: Opprett mappe

en: as a subfolder of
no: som en undermappe til

en: None
no: Ingen

en: Let this folder contain subfolders
no: La denne mappen inneholde undermapper

en: Create
no: Opprett

en: Rename a Folder
no: Skift navn på mappe

en: Select a folder
no: Velg en mappe

en: Rename
no: Skift navn

en: No folders found
no: Ingen mapper funnet

en: Delete
no: Slett

en: Unsubscribe
no: Fjern

en: Subscribe
no: Legg til

en: No folders were found to unsubscribe from!
no: Fant ingen mapper å fjerne

en: No folders were found to subscribe to!
no: Fant ingen mapper å legge til

en: Subscribe to:
no: Abonner på:

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
no: Ingen mapper er valgt for navneskifte. Vennligst gjør det.

en: Rename a folder
no: Navne om en mappe

en: New name:
no: Nytt navn:

en: Submit
no: Utfør

en: ERROR: Help files are not in the right format!
no: FEIL: Hjelp-filer er ikke i riktig format!

en: Help
no: Hjelp

en: The help has not been translated to %s.  It will be displayed in English instead.
no: Hjelpen er ikke oversatt til %s. Den vil derfor vises på engelsk.

en: Some or all of the help documents are not present!
no: Noen eller alle hjelpedokumentene mangler.

en: Table of Contents
no: Innholdsfortegnelse

en: Previous
no: Forrige

en: Next
no: Neste

en: Top
no: Topp

en: Viewing an image attachment
no: Viser vedlagt bilde

en: View message
no: Vis melding

en: Download this as a file
no: Last ned dette som en fil

en: INBOX
no: Innboks

en: purge
no: tøm

en: Last Refresh
no: Sist oppdatert

en: Save folder tree
no: Lagre mappetre

en: Login
no: Logg inn

en: %s Logo
no: %s logo

en: SquirrelMail version %s
no: SquirrelMail versjon %s

en: By the SquirrelMail Development Team
no: Utviklet av SquirrelMail-teamet.

en: %s Login
no: %s innlogging

en: Name:
no: Konto:

en: Password:
no: Passord:

en: No messages were selected.
no: Ingen valgte meldinger.

en: Options
no: Innstillinger

en: Message Highlighting
no: Uthevelse av meldinger

en: New
no: Ny

en: Done
no: Ferdig

en: To or Cc
no: Til eller Kopi

en: subject
no: emne

en: Edit
no: Rediger

en: Up
no: Opp

en: Down
no: Ned

en: No highlighting is defined
no: Ingen utheving er definert

en: Identifying name
no: Beskrivende navn

en: Color
no: Farge

en: Dark Blue
no: Mørk blå

en: Dark Green
no: Mørk grønn

en: Dark Yellow
no: Mørk gul

en: Dark Cyan
no: Mørk cyan

en: Dark Magenta
no: Mørk lilla

en: Light Blue
no: Lys blå

en: Light Green
no: Lys grønn

en: Light Yellow
no: Lys gul

en: Light Cyan
no: Lys cyan

en: Light Magenta
no: Lys lilla

en: Dark Gray
no: Mørk grå

en: Medium Gray
no: Medium grå

en: Light Gray
no: Lys grå

en: White
no: Hvit

en: Other:
no: Annen:

en: Ex: 63aa7f
no: Eks.: 63aa7f

en: Alternate Identity %d
no: Alternativ identitet %d

en: Advanced Identities
no: Avanserte identiteter

en: Default Identity
no: Hovedidentitet

en: Add a New Identity
no: Legg til en identitet

en: Full Name
no: Fullt navn

en: E-Mail Address
no: Epostadresse

en: Reply To
no: Svar-til-adresse

en: Save / Update
no: Lagre / oppdater

en: Make Default
no: Gjør standard

en: Move Up
no: Flytt opp

en: Index Order
no: Visningsrekkefølge

en: Checkbox
no: Avmerkingsboks

en: Flags
no: Flagg

en: Size
no: Størrelse

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index.  You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
no: Kolonnene vil bli vist i samme rekkefølge her som i mappene.Du kan legge til, fjerne og flytte kolonnene slik du ønsker.

en: up
no: opp

en: down
no: ned

en: remove
no: fjern

en: Return to options page
no: Tilbake til alternativmeny

en: Personal Information
no: Personlig informasjon

en: Display Preferences
no: Valg for visning

en: Folder Preferences
no: Valg for mapper

en: Successfully Saved Options
no: Instillingene er lagret

en: Refresh Folder List
no: Oppdater mapper

en: Refresh Page
no: Laste siden på nytt

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
no: Dette inneholder personlig informasjon om deg selv, slik som navn, epostadresse osv.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
no: Du kan endre måten SquirrelMail ser ut og viser informasjon, slik som farger, språk og andre valg.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list.  This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
no: Basert på gitt kriterier kan innkommende meldinger ha forskjellig bakgrunnsfarge i meldingslisten. Dette er til hjelp for å se hvem meldingen er fra, spesielt i forbindelse med mailinglister.

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
no: Dette er valg for hvordan mapper vises og kan endres.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
no: Justering av hvilke kolonner som vises i meldingslisten og rekkefølgen på disse.

en: Message not printable
no: Meldingen kan ikke skrives ut

en: CC
no: Kopi til

en: Printer Friendly
no: Printervennlig

en: Print
no: Skriv ut

en: View Printable Version
no: Vis printervennlig versjon

en: Read:
no: Lest:

en: Your message
no: Din melding

en: Sent:
no: Sendt:

en: Was displayed on %s
no: Ble vist %s

en: less
no: mindre

en: more
no: mer

en: Unknown sender
no: Ukjent avsender

en: Mailer
no: Epostleser

en: Read receipt
no: Kvittering når meldingen er

en: sent
no: sendt

en: requested
no: forespurt

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
no: Avsender har bedt om kvittering når du har lest meldingen. Vil du sende kvittering?

en: Send read receipt now
no: Send kvittering

en: Search results
no: Søkeresultat

en: Message List
no: Meldingsliste

en: Resume Draft
no: Fortsett kladd

en: Edit Message as New
no: Rediger som ny melding

en: View Message
no: Vis melding

en: Forward
no: Videresend

en: Forward as Attachment
no: Videresend som vedlegg

en: Reply
no: Svar

en: Reply All
no: Svar til alle

en: View Full Header
no: Vis meldingshode

en: Attachments
no: Vedlegg

en: You must be logged in to access this page.
no: Du må være logget inn for å få tilgang til denne siden!

en: Folder:
no: Mappe:

en: edit
no: rediger

en: search
no: søk

en: delete
no: slett

en: Recent Searches
no: Siste Søk

en: save
no: lagre

en: forget
no: glem

en: Current Search
no: Valgt Søk

en: All Folders
no: Alle mapper

en: Body
no: Meldingskropp

en: Everywhere
no: Overalt

en: Search Results
no: Søkeresultat

en: No Messages Found
no: Fant ingen meldinger

en: Sign Out
no: Logg ut

en: You have been successfully signed out.
no: Du er nå logget ut.

en: Click here to log back in.
no: Klikk her for å logge inn igjen.

en: Viewing a Business Card
no: Viser visittkort

en: Title
no: Tittel

en: Email
no: Epostadresse

en: Web Page
no: Hjemmeside

en: Organization / Department
no: Organisasjon / Avdeling

en: Address
no: Adresser

en: Work Phone
no: Telefon jobb

en: Home Phone
no: Telefon hjem

en: Cellular Phone
no: Mobiltelefon

en: Fax
no: Faks

en: Note
no: Notat

en: Add to Addressbook
no: Legg til adressebok

en: Title & Org. / Dept.
no: Tittel, organisasjon / avdeling.

en: Viewing Full Header
no: Viser meldingshoder

en: Viewing a text attachment
no: Viser et tekstvedlegg

en: Personal address book
no: Personlig adressebok

en: Database error: %s
no: Databasefeil: %s

en: Addressbook is read-only
no: Adresseboken er ikke skrivbar

en: User '%s' already exist
no: Brukeren '%s' eksisterer allerede

en: User '%s' does not exist
no: Brukeren '%s' eksisterer ikke

en: Global address book
no: Global adressebok

en: No such file or directory
no: Filen eller katalogen finnes ikke

en: Open failed
no: Feilet ved åpning av fil

en: Can not modify global address book
no: Kan ikke endre global adressebok

en: Not a file name
no: Ikke et filnavn

en: Write failed
no: Feil ved lagring

en: Unable to update
no: Kunne ikke oppdatere

en: Could not lock datafile
no: Kunne ikke låse datafil

en: Write to addressbook failed
no: Feilet ved skriving til adressebok

en: Error initializing addressbook database.
no: Feil under åpning av adressebok.

en: Error opening file %s
no: Feil ved åpning av fil %s

en: Error initializing global addressbook.
no: Feil under åpning av global adressebok.

en: Error initializing LDAP server %s:
no: Feil ved tilkobling til LDAP server %s:

en: Invalid input data
no: Ugyldige inndata

en: Name is missing
no: Navn mangler

en: E-mail address is missing
no: Epostadresse mangler

en: Nickname contains illegal characters
no: Kortnavn inneholder ugyldige tegn

en: view
no: vis

en: Business Card
no: Visittkort

en: Sunday
no: søndag

en: Monday
no: mandag

en: Tuesday
no: tirsdag

en: Wednesday
no: onsdag

en: Thursday
no: torsdag

en: Friday
no: fredag

en: Saturday
no: lørdag

en: Sun
no: søn

en: Mon
no: man

en: Tue
no: tir

en: Wed
no: ons

en: Thu
no: tor

en: Fri
no: fre

en: Sat
no: lør

en: January
no: januar

en: February
no: februar

en: March
no: mars

en: April
no: april

en: May
no: mai

en: June
no: juni

en: July
no: juli

en: August
no: august

en: September
no: september

en: October
no: oktober

en: November
no: november

en: December
no: desember

en: Jan
no: jan

en: Feb
no: feb

en: Mar
no: mar

en: Apr
no: apr

en: Ma&#121;
no: mai

en: Jun
no: jun

en: Jul
no: jul

en: Aug
no: aug

en: Sep
no: sep

en: Oct
no: okt

en: Nov
no: nov

en: Dec
no: des

en: D, F j, Y g:i a
no: D, F j, Y, H:i

en: D, F j, Y G:i
no: D, F j, Y, H:i

en: M j, Y
no: d. M Y

en: g:i a
no: H:i

en: G:i
no: H:i

en: D, g:i a
no: d, H:i

en: D, G:i
no: d, H:i

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
no: Feil med preferansedatabasen (%s). Avslutter med feil.

en: Unknown user or password incorrect.
no: Ukjent bruker eller feil passord.

en: Click here to try again
no: Klikk her for å prøve på nytt

en: Click here to return to %s
no: Klikk her for å gå tilbake til %s

en: Go to the login page
no: Gå til innlogginssiden

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
no: Fil for lagring av valg (%s) ikke funnet. Logg ut og inn igjen for å opprette filen.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
no: Innstillingsfil, %s, kunne ikke åpnes. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
no: Innstillingsfil, %s, kunne ikke lagres. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
no: Innstillingsfil, %s, kunne ikke kopieres fra midlertidig fil, %s. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Error opening %s
no: Feil under åpning av %s

en: Default preference file not found or not readable!
no: Innstillingsfil uleselig eller ikke funnet!

en: Please contact your system administrator and report this error.
no: Vennligst kontakt systemadministrator og rapporter denne feilen.

en: Could not create initial preference file!
no: Feil ved opprettelse av instillinger

en: %s should be writable by user %s
no: %s skal være skrivbar av bruker %s

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
no: Signaturfil, %s, kunne ikke åpnes. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
no: Signaturfil, %s, kunne ikke lagres. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
no: Signaturfil, %s, kunne ikke kopieres fra midlertidig fil, %s. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: You need to have php4 installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
no: Du trenger php4 med multibyte strengfunksjon aktivert (benytt configure opsjon --enable-mbstring).

en: ERROR : No available imapstream.
no: FEIL: Ingen tilgjengelig imapstrøm.

en: ERROR : Connection dropped by imap-server.
no: FEIL: Tilkobling avsluttet av imap-server.

en: ERROR : Could not complete request.
no: FEIL: Kunne ikke fullføre forespørsel.

en: Query:
no: Spørring:

en: Reason Given:
no: Feilmelding:

en: ERROR : Bad or malformed request.
no: FEIL: Feil eller misformet forespørsel.

en: Server responded:
no: Serveren svarte:

en: ERROR : Imap server closed the connection.
no: FEIL: Imap-server lukket tilkoblingen.

en: ERROR : Unknown imap response.
no: FEIL: Ukjent imap-svar.

en: Error connecting to IMAP server: %s.
no: Kunne ikke koble til IMAP server: %s.

en: Bad request: %s
no: Feil i forespørsel: %s

en: Unknown error: %s
no: Ukjent feil: %s

en: Read data:
no: Lest data:

en: ERROR : Could not append message to
no: FEIL: Kunne ikke legge til melding til

en: Solution:
no: Løsning:

en: Remove unneccessary messages from your folder and start with your Trash folder.
no: Fjern unødvendige meldinger fra mappen din og start med din Søppel-mappe

en: (no subject)
no: (uten emne)

en: Unknown Sender
no: Ukjent avsender

en: Unknown response from IMAP server:
no: Ukjent svar fra IMAP server:

en: The server couldn't find the message you requested.
no: Serveren kunne ikke finne meldingen du spurte etter.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
no: Mest sannsynlig er meldingslisten din ikke oppdatert og meldingen er blitt flyttet eller slettet (kanskje av et annet program som benytter den samme epostkontoen).

en: Unknown date
no: Ukjent dato

en: A
no: SV

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.<br>Please report this to the system administrator.
no: Serverbasert trådsortering er ikke støttet av din IMAP server.<br> Vennligst rapporter dette til din systemadministrator

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.<br>Please report this to the system administrator.
no: Serverbasert sortering er ikke støttet av din IMAP server.<br> Vennligst rapporter dette til din systemadministrator

en: THIS FOLDER IS EMPTY
no: DENNE MAPPEN ER TOM

en: Move Selected To
no: Flytt valgte til

en: Transform Selected Messages
no: Endre status på markerte meldinger til

en: Move
no: Flytt

en: Expunge
no: Tøm

en: mailbox
no: postboks

en: Read
no: Lest

en: Unread
no: Ulest

en: Unthread View
no: Ikke sorter

en: Thread View
no: Sorter etter tråd

en: Toggle All
no: Velg alle

en: Unselect All
no: Fjern avmerkinger

en: Select All
no: Velg alle

en: Viewing Messages: <B>%s</B> to <B>%s</B> (%s total)
no: Viser melding <B>%s</B> til <B>%s</B> (%s totalt)

en: Viewing Message: <B>%s</B> (1 total)
no: Viser melding: <B>%s</B> (1 totalt)

en: Paginate
no: Vis flere sider

en: Show All
no: Vis alle

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
no: SquirrelMail kunne ikke dekode brødteksten i meldingen

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
no: Kunne ikke hente meldingskropp. Dette er sannsynlighvis på grunn av en feil i meldingen.

en: Command:
no: Kommando:

en: Response:
no: Svar:

en: Message:
no: Melding:

en: FETCH line:
no: HENT linje:

en: Hide Unsafe Images
no: Skjul usikre bilder

en: View Unsafe Images
no: Vis usikre bilder

en: download
no: last ned

en: sec_remove_eng.png
no: sec_remove_nb_NO.png

en: This external link will open in a new window
no: Denne eksterne lenken vil åpnes i et nytt vindu

en: Option Type '%s' Not Found
no: Instillings type ikke funnet ('%s')

en: Current Folder
no: Valgt mappe

en: Compose
no: Ny melding

en: Error creating directory %s.
no: Kunne ikke opprette katalog %s.

en: Could not create hashed directory structure!
no: Kunne ikke opprette sortert katalogstruktur!

en: Service not available, closing channel
no: Tjeneste utilgjengelig, lukker kanal

en: A password transition is needed
no: Passordovergang er nødvendig

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
no: Ønsket epostkommando ikke utført: postboks utilgjengelig

en: Requested action aborted: error in processing
no: Ønsket kommando avbrutt: feil under behandling

en: Requested action not taken: insufficient system storage
no: Ønsket kommando ikke utført: manglende systemkapasitet

en: Temporary authentication failure
no: Midlertidig autentiseringsfeil

en: Syntax error; command not recognized
no: Syntaksfeil; kommando ikke gjenkjent

en: Syntax error in parameters or arguments
no: Syntaksfeil i parametre eller argumenter

en: Command not implemented
no: Kommando ikke implementert

en: Bad sequence of commands
no: Feil rekkefølge av kommandoer

en: Command parameter not implemented
no: Kommandoparameter ikke implementert

en: Authentication required
no: Autentisering nødvendig

en: Authentication mechanism is too weak
no: Autentiseringsmekanisme er for svak

en: Authentication failed
no: Autentiseringsfeil

en: Encryption required for requested authentication mechanism
no: Kryptering nødvendig for ønsket autentiseringsmekanisme

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
no: Ønsket kommando ikke utført: postboks utilgjengelig

en: User not local; please try forwarding
no: Bruker er ikke lokal; prøv videresending

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
no: Ønsket epost kommando avbrutt: overskrider lagringskapasitet

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
no: Ønsket kommando ikke utført: postboksnavn ikke tillatt

en: Transaction failed
no: Transaksjonsfeil

en: Unknown response
no: Ukjent respons

en: General Display Options
no: Valg for visning

en: Theme
no: Tema

en: Default
no: Standard

en: Custom Stylesheet
no: Brukerdefinert stilark

en: Language
no: Språk

en: Use Javascript
no: Bruk Javascript

en: Autodetect
no: Oppdag automatisk

en: Always
no: Alltid

en: Never
no: Aldri

en: Mailbox Display Options
no: Alternativer for visning av meldinger

en: Number of Messages to Index
no: Antall meldinger i meldingslisten

en: Enable Alternating Row Colors
no: Vis forskjellig farge annenhver rad

en: Enable Page Selector
no: Aktiver sidevelger

en: Maximum Number of Pages to Show
no: Ikke vis flere sider enn

en: Always Show Full Date
no: Alltid hvis full dato

en: Message Display and Composition
no: Lesing og skriving av meldinger

en: Wrap Incoming Text At
no: Bryt innkommende tekst ved

en: Size of Editor Window
no: Størrelse på redigeringsvindu

en: Location of Buttons when Composing
no: Plassering av knapper i editor

en: Before headers
no: Før meldingshode

en: Between headers and message body
no: Mellom meldingshode og meldingskropp

en: After message body
no: Etter meldingskropp

en: Addressbook Display Format
no: Vis adresseboken i

en: Show HTML Version by Default
no: Vis HTML versjon som standard

en: Enable Forward as Attachment
no: Aktiver videresend som vedlegg

en: Include CCs when Forwarding Messages
no: Ta med kopifelt ved videresending av epost

en: Include Me in CC when I Reply All
no: Send meg kopi når jeg svarer til alle

en: Enable Mailer Display
no: Vis avsenders epostleser

en: Display Attached Images with Message
no: Vis vedlagte bilder i meldingen

en: Enable Printer Friendly Clean Display
no: Aktiver printervennlig visningsformat

en: Enable Mail Delivery Notification
no: Aktiver leveringsrapporter

en: Compose Messages in New Window
no: Skriv meldinger i nytt vindu

en: Width of Compose Window
no: Bredde på Ny melding vindu

en: Height of Compose Window
no: Høyde på Ny melding vindu

en: Append Signature before Reply/Forward Text
no: Plasser signatur før sitat-tekst

en: Cursor Position when Replying
no: Innsettingspunkt ved svar

en: To: field
no: Til: felt

en: Focus in body
no: Fokus på meldingskropp

en: Select body
no: Velg meldingskropp

en: Enable Sort by of Receive Date
no: Aktiver sortering på grunnlag av mottatt dato

en: Enable Thread Sort by References Header
no: Aktiver trådsortering på grunnlag av referanse-hode

en: Special Folder Options
no: Spesielle mapper

en: Folder Path
no: Sti til mapper (folder path)

en: Do not use Trash
no: Ikke bruk søplekurv

en: Trash Folder
no: Søplekurv

en: Do not use Sent
no: Ikke bruk mappe for sendte meldinger

en: Sent Folder
no: Mappe for sendte meldinger

en: Do not use Drafts
no: Ikke bruk Kladd

en: Draft Folder
no: Mappe for kladd

en: Folder List Options
no: Mappe-alternativer

en: Location of Folder List
no: Plassering av mappeliste

en: Left
no: Venstre

en: Right
no: Høyre

en: pixels
no: punkter

en: Width of Folder List
no: Bredde på mappeliste

en: Minutes
no: minutter

en: Seconds
no: sekunder

en: Minute
no: minutt

en: Auto Refresh Folder List
no: Automatisk oppdatering av mappeliste

en: Enable Unread Message Notification
no: Gi beskjed om uleste meldinger

en: No Notification
no: Ingen beskjed

en: Only INBOX
no: Kun INBOX

en: Unread Message Notification Type
no: Beskjedtype for uleste meldinger

en: Only Unseen
no: Kun uleste

en: Unseen and Total
no: Uleste og totalt antall

en: Enable Collapsible Folders
no: Bruk sammenleggbare mapper

en: Show Clock on Folders Panel
no: Vis klokke i mappeliste

en: Show weekday and time
no: Vis ukedag og tid

en: Show time with seconds
no: Vis tid med sekunder

en: Show time
no: Vis tid

en: No Clock
no: Ingen klokke

en: Hour Format
no: Klokke

en: 12-hour clock
no: 12-times klokke

en: 24-hour clock
no: 24-timers klokke

en: Memory Search
no: Minne søk

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Folder Selection Options
no: Mappevisnings-alternativer

en: Selection List Style
no: Stil på utvalgsliste

en: Long:
no: Lang:

en: Indented:
no: Innrykk:

en: Delimited:
no: Separert:

en: Name and Address Options
no: Navn og adresse alternativer

en: Email Address
no: Epostadresse

en: Edit Advanced Identities
no: Rediger avanserte identiteter

en: (discards changes made on this form so far)
no: (endringer gjort på denne siden vil bli borte)

en: Multiple Identities
no: Flere identiteter

en: Same as server
no: Samme som server

en: Error opening timezone config, contact administrator.
no: Feil ved åpning av tidssone-konfigurasjon, kontakt administrator.

en: Timezone Options
no: Tidssoner

en: Your current timezone
no: Din tidssone

en: Reply Citation Options
no: Valg for svarsitat

en: Reply Citation Style
no: Svarsitat stil

en: No Citation
no: Ingen sitering

en: AUTHOR Said
no: Avsender sa

en: Quote Who XML
no: Siter hvem XML

en: User-Defined
no: Brukerdefinert

en: User-Defined Citation Start
no: Brukerdefinert siterings-start

en: User-Defined Citation End
no: Brukerdefinert siterings-stopp

en: Signature Options
no: Alternativer for signatur

en: Use Signature
no: Bruk signatur

en: Prefix Signature with '-- ' Line
no: Start signatur med skillelinje

en: Take Address
no: Lagre adresse

en: Address Book Take:
no: Lagre adresse i adressebok:

en: Try to verify addresses
no: Prøv å verifisere adresse

en: Config File Version
no: Konfigurasjonsfil versjon

en: Squirrelmail Version
no: SquirrelMail versjon

en: PHP Version
no: PHP versjon

en: Organization Preferences
no: Organisasjon innstillinger

en: Organization Name
no: Organisasjon navn

en: Organization Logo
no: Organisasjon logo

en: Organization Logo Width
no: Organisasjon logo bredde

en: Organization Logo Height
no: Organisasjon logo høyde

en: Organization Title
no: Organisasjon tittel

en: Signout Page
no: Utloggings-side

en: Provider Link URI
no: Leverandør lenke URI

en: Provider Name
no: Leverandørnavn

en: Default Language
no: Standard språk

en: Top Frame
no: Øvre ramme

en: Server Settings
no: Serverinnstillinger

en: Mail Domain
no: Epostdomene

en: IMAP Server Address
no: IMAP-server adresse

en: IMAP Server Port
no: IMAP-server port

en: IMAP Server Type
no: IMAP-server type

en: University of Washington's IMAP server
no: University of Washington's IMAP-server

en: Not one of the above servers
no: Ingen av serverne ovenfor

en: IMAP Folder Delimiter
no: IMAP-mappe separator

en: Use "detect" to auto-detect.
no: Bruk "oppdag" for å auto-oppdage.

en: Use TLS for IMAP Connections
no: Bruk TLS for IMAP-tilkoblinger

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
no: Krever PHP 4.3.x! Experimental.

en: IMAP Authentication Type
no: IMAP-autentiseringstype

en: Use Sendmail Binary
no: Bruk sendmail binærfil

en: Sendmail Path
no: Sendmail sti

en: SMTP Server Address
no: SMTP-server adresse

en: SMTP Server Port
no: SMTP-server port

en: Use TLS for SMTP Connections
no: Bruk TLS for SMTP-tilkoblinger

en: SMTP Authentication Type
no: SMTP-autentiseringstype

en: POP3 Before SMTP?
no: POP3 før SMTP?

en: Invert Time
no: Inverter tid

en: Use Confirmation Flags
no: Bruk bekreftelsesflagg

en: Folders Defaults
no: Mappestandarder

en: By default, move to trash
no: Flytt til søppelbøtten som standard

en: By default, move to sent
no: Flytt til sent som standard

en: By default, save as draft
no: Lagre som utkast som standard

en: List Special Folders First
no: Vis spesielle mapper først

en: Show Special Folders Color
no: Vis spesielle mapper i farge

en: Default Sub. of INBOX
no: Standard undermappe av INBOX

en: Show 'Contain Sub.' Option
no: Vis 'inneholder undermappe'-opsjon

en: Auto Create Special Folders
no: Automatisk lag spesialmapper

en: Default Javascript Adrressbook
no: Bruk Javascript i adressebok?

en: General Options
no: Generelle innstillinger

en: Default Charset
no: Standard tegnsett

en: Data Directory
no: Datamappe

en: Temp Directory
no: Temp-mappe

en: Hash Level
no: Hash nivå

en: Hash Disabled
no: Hash ikke tillatt

en: Moderate
no: Moderer

en: Usernames in Lowercase
no: Brukernavn i små bokstaver

en: Allow use of priority
no: Tillat bruk av prioritet

en: Hide SM attributions
no: Gjem SM hyllester

en: Enable use of delivery receipts
no: Tillat bruk av leveringsrapporter

en: Allow editing of identities
no: Tillat redigering av identiteter

en: Allow editing of full name
no: Tillat redigering av fullt navn

en: Use server-side sorting
no: Bruk sortering på server

en: Use server-side thread sorting
no: Bruk serverbasert trådsortering

en: Allow server charset search
no: Tillatt tegnsett søk på server

en: UID support
no: UID støtte

en: PHP session name
no: PHP sesjon-navn

en: Message of the Day
no: Dagens melding

en: Address book DSN
no: Adressebok DSN

en: Address book table
no: Adressebok tabell

en: Preferences DSN
no: Innstillinger DSN

en: Preferences table
no: Innstillinger tabell

en: Preferences username field
no: Innstillinger brukernavn-felt

en: Preferences key field
no: Innstillinger nøkkel-felt

en: Preferences value field
no: Innstillinger verdi-felt

en: Style Sheet URL (css)
no: Stilark URL (css)

en: Use index number of theme
no: Bruk indeksnummer til tema

en: Configuration Administrator
no: Konfigurasjonsadministrator

en: Change Settings
no: Endre innstillinger

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
no: Konfigurasjonsfil kan ikke åpnes. Vennligst sjekk config.php.

en: Administration
no: Administrasjon

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
no: Denne modulen tillater administrator fjern-vedlikehold av SquirrelMail hovedkonfigurasjon

en: Submit a Bug Report
no: Send en feilrapport

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
no: Vær sikker på at du har sjekket denne listen over vanlige problemer før du sender en feilrapport,

en: Make sure that you are running the most recent copy of <a href="http://www.squirrelmail.org/">SquirrelMail</a>.
no: Vær sikker på at du benytter den nyeste versjonen av <a href="http://www.squirrelmail.org/">SquirrelMail</a>.

en: You are currently using version %s.
no: Du benytter for øyeblikket versjon %s.

en: Check to see if you bug is already listed in the <a href="http://sourceforge.net/bugs/?group_id=311">Bug List</a> on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
no: Sjekk om en feil allerede er i <a href="http://sourceforge.net/bugs/?group_id=311">oversikten</a> på SourceForge. Hvis den er i listen vet vi allerede om den og prøver å fikse den.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
no: Vær sikker på at du kan gjenta feilen. Prøv å dokumenter hva som skjedde hvis feilen skjer sporadisk. Hvis det alltid skjer med en spesiell melding, prøv å oppbevar denne, slik at vi kan se den hvis nødvendig.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the <tt>doc/</tt> directory where SquirrelMail was installed.
no: Hvis du ser noen advarsler over, prøv å finn ut av dem selv. Les anvisningene i <tt>doc/</tt>-mappen hvor SquirrelMail er installert.

en: This bug involves
no: Denne feilen innebærer

en: the general program
no: det generelle programmet

en: a specific plugin
no: en spesiell plugin

en: Bug Reports:
no: Feilrapporter:

en: Show button in toolbar
no: Vis knapp i knapperad

en: TODAY
no: I DAG

en: Go
no: Gå

en: ADD
no: LEGG TIL

en: EDIT
no: REDIGER

en: DEL
no: SLETT

en: Start time:
no: Starttid:

en: Length:
no: Lengde:

en: Priority:
no: Prioritet:

en: Title:
no: Tittel:

en: Set Event
no: Sett hendelse

en: Event Has been added!
no: Hendelse har blitt lagt til!

en: Date:
no: Dato:

en: Time:
no: Tid:

en: Day View
no: Dagsvisning

en: Do you really want to delete this event?
no: Vil du virkelig slette denne hendelsen?

en: Event deleted!
no: Hendelse slettet!

en: Nothing to delete!
no: Ingenting å slette!

en: Update Event
no: Oppdater hendelse

en: Do you really want to change this event from:
no: Vil du virkelig endre denne hendelsen fra:

en: to:
no: til:

en: Event updated!
no: Hendelse oppdatert!

en: Month View
no: Månedsvisning

en: 1 hr.
no: 1 t.

en: 1.5 hr.
no: 1.5 t.

en: 2 hr.
no: 2 t.

en: 2.5 hr.
no: 2.5 t.

en: 3 hr.
no: 3 t.

en: 3.5 hr.
no: 3.5 t.

en: 4 hr.
no: 4 t.

en: 5 hr.
no: 5 t.

en: 6 hr.
no: 6 t.

en: Calendar
no: Kalender

en: Delete & Prev
no: Slett, gå til forige

en: Delete & Next
no: Slett, gå til neste

en: Move to:
no: Flytt til:

en: Delete/Move/Next Buttons:
no: Slett- og navigasjons-knapper:

en: Display at top
no: Vis på toppen

en: with move option
no: med flyttefunksjon

en: Display at bottom
no: Vis på bunnen

en: Saved Scan type
no: Lagret skanningstype

en: Message Filtering
no: Filtrering av meldinger

en: What to Scan:
no: Hva som skal skannes:

en: All messages
no: Alle meldinger

en: Only unread messages
no: Kun uleste meldinger

en: Save
no: Lagre

en: Header
no: Meldingshode

en: Contains:
no: Inneholder:

en: If <b>%s</b> contains <b>%s</b> then move to <b>%s</b>
no: Hvis <b>%s</b> inneholder <b>%s</b> så flytt til <b>%s</b>

en: Message Filters
no: Meldingsfiltre

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
no: Filtrering gjøre det mulig å legge meldinger automatisk i forskjellige mapper basert på visse kriterier

en: SPAM Filters
no: Spam-filtre

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
no: Abboner på tjenester som filtrerer SPAM rett i en spesifisert mappe, f.eks søppelbøtten.

en: Spam Filtering
no: Spamfilter

en: WARNING! Tell your admin to set the SpamFilters_YourHop variable
no: ADVARSEL! Be webmaster sette opp SpamFilters_YourHop variablen

en: Move spam to:
no: Flytt spam-meldinger til:

en: Spam is sent to <b>%s</b>
no: Spam blir sendt til <b>%s</b>

en: [<i>not set yet</i>]
no: [<i>ikke valgt enda</i>]

en: Spam scan is limited to <b>%s</b>
no: Spam skanning er begrenset til <b>%s</b>

en: New Messages Only
no: Kun nye meldinger

en: All Messages
no: Alle meldinger

en: ON
no: PÅ

en: OFF
no: AV

en:  not found.
no:  ikke funnet.

en: IMAP server information
no: IMAP-server informasjon

en: Mailinglist
no: Meldingsliste:

en: Send Mail
no: Send epost

en: Post to List
no: Send til listen

en: Reply to List
no: Svar til listen

en: List Archives
no: Listearkiv

en: Contact Listowner
no: Kontakt eier av listen

en: Mailing List
no: Meldingsliste:

en: No server specified
no: Ingen server spesifisert

en: Error
no: Feil

en: No connection to server
no: Ingen forbindelse til server

en: POP3 user:
no: POP3 bruker:

en: no login ID submitted
no: intet brukernavn spesifisert

en: connection not established
no: tilkobling ikke opprettet

en: POP3 pass:
no: POP3 passord:

en: No password submitted
no: Passord er ikke sendt

en: authentication failed
no: autentiseringsfeil

en: No login ID submitted
no: Ingen login ID sendt

en: No server banner
no: Intet serverbanner

en: abort
no: avbryt

en: apop authentication failed
no: apop autentiseringsfeil

en: Premature end of list
no: Forhastet slutt på liste

en: Empty command string
no: Tom kommandostreng

en: connection does not exist
no: forbindelsen finnes ikke

en: No msg number submitted
no: Intet meldingsnummer spesifisert

en: Command failed
no: Kommando feilet

en: Remote POP server Fetching Mail
no: Hent mail fra en annen POP server

en: Select Server:
no: Velg server:

en: Password for
no: Passord for

en: Fetch Mail
no: Hent mail

en: Fetching from
no: Henter fra

en: Oops,
no: Obs,

en: Opening IMAP server
no: Kobler til IMAP server

en: Opening POP server
no: Kobler til POP server

en: Login Failed:
no: Tilkobling feilet

en: Login OK: No new messages
no: Tilkobling vellykket: Ingen nye meldinger

en: Login OK: Inbox EMPTY
no: Tilkobling vellykket: Innboks tom

en: Login OK: Inbox contains [
no: Tilkobling vellykket: Innboksen inneholder [

en: ] messages
no: ] meldinger

en: Fetching UIDL...
no: Henter UIDL...

en: Server does not support UIDL.
no: Server støtter ikke UIDL.

en: Leaving Mail on Server...
no: Legger igjen kopi av meldinger på server...

en: Deleting messages from server...
no: Sletter meldinger fra server...

en: Fetching message
no: Henter melding

en: Server error...Disconnect
no: Serverfeil... Avkoblet

en: Reconnect from dead connection
no: Gjenkobling av død tilkobling

en: Saving UIDL
no: Lagrer UIDL

en: Refetching message
no: Gjentar henting av melding

en: Error Appending Message!
no: Feil ved utvidelse av melding!

en: Closing POP
no: Lukker POP

en: Logging out from IMAP
no: Logger ut fra IMAP

en: Message appended to mailbox
no: Meldig lagt til mailboks

en: Message
no: Melding

en:  deleted from Remote Server!
no:  slettet fra ekstern server

en: Delete failed:
no: Sletting feilet:

en: Remote POP server settings
no: Alternativer for ekstern POP server

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure.  However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
no: Vær klar over at krypteringen som blir brukt for å kryptere passordet ikke er 100% sikkert. Dette har ikke så mye å si, da passordet vanligvis blir sendti klartekst til POP servere.

en: If you leave password empty, it will be required when you fetch mail.
no: Hvis du lar passordfeltet være tomt, må du skrive det hver gang du henter epost.

en: Encrypt passwords (informative only)
no: Krypter passord (kun informasjon)

en: Add Server
no: Legg til server

en: Alias:
no: Kortnavn:

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Store in Folder:
no: Lagre i mappe:

en: Leave Mail on Server
no: La det være kopi av meldingene på server

en: Check mail during login
no: Skjekk epost ved innlogging

en: Check mail during folder refresh
no: Se etter nye meldinger ved oppdateringer av mapper

en: Modify Server
no: Lagre endringerr

en: Server Name:
no: Servernavn:

en: Modify
no: Endre

en: No-one server in use. Try to add.
no: Ingen servere er i bruk, prøv å legg en til.

en: Fetching Servers
no: Henter servere

en: Confirm Deletion of a Server
no: Bekreft sletting av server

en: Selected Server:
no: Valgt server:

en: Confirm delete of selected server?
no: Bekreft sletting av valgt server?

en: Confirm Delete
no: Bekreft sletting

en: Undefined Function
no: Udefinert funksjon

en: Hey! Wath do You are looking for?
no: Hey! Hva leter du etter?

en: Fetch
no: Hent post

en: Warning,
no: Advarsel,

en: Mail Fetch Result:
no: Resultat av eposthenting:

en: Simple POP3 Fetch Mail
no: Hent mail fra andre POP servere

en: This configures settings for downloading email from a pop3 mailbox to your account on this server.
no: Velg hvilke eksterne POP kontoer SqirrelMail skal hente meldinger fra.

en: Message Details
no: Meldingsdetaljer

en: Close Window
no: Lukk vindu

en: Save Message
no: Lagre melding

en: View Message details
no: Vis meldingsdetaljer

en: New Mail Notification
no: Ny epost-varsel

en: Select <b>Enable Media Playing</b> to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
no: Velg <b>Spill lyder</b> for å spille en lyd når det er ulest mail i mappene dine.  Når aktivert kan du velge hvilken lydfil som skal spilles av.

en: Enable Media Playing
no: Spill lyder

en: Check all boxes, not just INBOX
no: Sjekk alle mapper, ikke bare Innboksen

en: Count only messages that are RECENT
no: Ta bare med meldinger som har annkommet nylig

en: Change title on supported browsers.
no: Skift vindustittel

en: requires JavaScript to work
no: trenger JavaScript for å virke

en: Show popup window on new mail
no: Vis nytt vindu når du får ny mail

en: Select server file:
no: Velg fil på server:

en: (none)
no: (ingen)

en: Try
no: Prøv

en: Current File:
no: Valgt fil:

en: New Mail
no: Ny epost

en: SquirrelMail Notice:
no: SquirrelMail beskjed:

en: You have
no: Du har

en: %s new message
no: %s melding

en: %s new messages
no: %s nye meldinger

en: NewMail Options
no: Valg for meldingsvarsel

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
no: Her kan du sette opp avspilling av lyder og/eller åpning av nye vinduer for å varsle nye meldinger.

en: New Mail Notification options saved
no: Oppsett for meldingsvarsel lagret

en: %s New Messages
no: %s nye meldinger

en: %s New Message
no: %s melding

en: Test Sound
no: Test lyd

en: No sound specified
no: Ingen lyd spesifisert

en: Loading the sound...
no: Henter lyden...

en: Sent Subfolders Options
no: Innstillinger for undermapper for sendte meldinger

en: Use Sent Subfolders
no: Bruk undermapper for sendte meldinger

en: Monthly
no: Månedlig

en: Quarterly
no: Kvartalsvis

en: Yearly
no: Årlig

en: Base Sent Folder
no: Basismappe for sendte meldinger

en: Enabled
no: Aktiver

en: Disable it
no: Deaktiver den

en: Enable it
no: Aktiver den

en: Spam reporting
no: Spamrapportering

en: SpamCop link is:
no: SpamCop lenke er:

en: Only works with email-based reporting
no: Virker bare ved epost-basert rapportering

en: Spam Reporting Method:
no: Spam rapporteringsmetode:

en: Quick email-based reporting
no: Rask epost-basert rapportering

en: Thorough email-based reporting
no: Grundig epost-basert rapportering

en: Web-based form
no: Web-basert skjema

en: Your SpamCop authorization code:
no: Din SpamCop autorisasjonskode:

en: see below
no: se under

en: Report as Spam
no: Rapporter som Spam

en: SpamCop - Spam Reporting
no: SpamCop - Spamrapportering

en: SpellChecker Options
no: Innstillinger for stavekontroll

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
no: Velg hvilken ordbok som skal brukes, legg til og fjern ord.

en: Check Spelling
no: Stavekontroll

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
no: Tilbake til &quot;Innstillinger for ordbok&quot; siden

en: Delete my dictionary and start a new one
no: Slett ordboken min og start på nytt

en: Decrypt my dictionary with my old password:
no: Dekrypter ordboken med det gammle passordet mitt

en: Proceed
no: Fortsett

en: You must make a choice
no: Du må gjøre et valg

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
no: Du kan enten slette din ordliste eller skrive inn det gamle passordet. Ikke begge deler.

en: Error Decrypting Dictionary
no: Feil ved dekryptering av ordboken

en: Cute.
no: Søtt.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
no: Jeg prøvde å utføre '%s', men den returnerte:

en: SquirrelSpell Results
no: SquirrelSpell resultater

en: Spellcheck completed. Commit changes?
no: Stavekontroll fullført. Godkjenn endringer?

en: No changes were made.
no: Ingen endringer ble utført.

en: Found %s errors
no: Fant %s feil

en: Line with an error:
no: Linje med feil:

en: Error:
no: Feil:

en: Suggestions:
no: Forslag:

en: Suggestions
no: Foreslag:

en: Change to:
no: Skift til:

en: Occurs times:
no: Finnes antall ganger:

en: Change this word
no: Bytt dette ordet

en: Change
no: Skift

en: Change ALL occurances of this word
no: Endre alle tilfeller av dette ordet

en: Change All
no: Bytt alle

en: Ignore this word
no: Ignorer dette ordet

en: Ignore
no: Overse

en: Ignore ALL occurances this word
no: Ignore alle treffene på dette ordet

en: Ignore All
no: Ignorer alle

en: Add this word to your personal dictionary
no: Legg dette ordet til ordboken din

en: Add to Dic
no: Legg til i ordbok

en: Close and Commit
no: Lukk og godkjenn

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
no: Stavekontrollen er ikke ferdig. Virkelig lukke og godkjenne endringer?

en: Close and Cancel
no: Avbryt og lukk

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
no: Stavekontrollen er ikke ferdig. Virkelig lukke og kansellere endringer?

en: No errors found
no: Ingen feil funnet

en: Your personal dictionary was erased.
no: Ordboken din er slettet

en: Dictionary Erased
no: Ordbok slettet

en: Close this Window
no: Lukk dette vinduet

en: Successful Re-encryption
no: Omkryptering gjennomført

en: Dictionary re-encrypted
no: Ordbok omkryptert

en: Your personal dictionary has been <strong>encrypted</strong> and is now stored in an <strong>encrypted format</strong>.
no: Ordboken din er <strong>kryptert</strong> og er lagret ien <strong>kryptert fil</strong>.

en: Your personal dictionary has been <strong>decrypted</strong> and is now stored as <strong>clear text</strong>.
no: Ordboken din har blitt <strong>dekrypter</strong> og blir lagret i klartekst.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
no: Ordbok og krypterings innstillinger

en: Personal Dictionary
no: Egen ordbok

en: No words in your personal dictionary.
no: Det er ingen ord i ordbok din

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
no: Vennigst marker de ordene du vil fjerne fra ordboken

en: %s dictionary
no: %s ordbok

en: Delete checked words
no: Slett valgte ord

en: Edit your Personal Dictionary
no: Rediger ordboken din

en: Please make your selection first.
no: Vennligst utfør ditt valg først.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
no: Vennigst dekrypter ordboken min og lagre den i klar-tekst.

en: Change crypto settings
no: Skift krypterings innstillinger

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
no: Vennligst krypter og lagre ordboken min.

en: Deleting the following entries from <strong>%s</strong> dictionary:
no: Sletter følgende ord fra <strong>%s</strong> ordboken:

en: All done!
no: Alt utført!

en: Personal Dictionary Updated
no: Ordbok oppdatert

en: No changes requested.
no: Ingen endringer forespurt.

en: Please wait, communicating with the server...
no: Vennligst vent, kommuniserer med server...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
no: Vennligst velg hvilken ordbok du vil bruke til stavekontrollen:

en: SquirrelSpell Initiating
no: Stavekontroll startet

en: Using <strong>%s</strong> dictionary (system default) for spellcheck.
no: Bruker <stong>%s</strong> ord (standard) for stavekontroll

en: International Dictionaries Preferences Updated
no: Alternativer for international ordbok oppdatert

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
no: Vennligst marker hvilken ordbok du vil bruke til stavekontroll:

en: Make this dictionary my default selection:
no: Bruk denne ordboken som standard:

en: Make these changes
no: Lagre endringene

en: Add International Dictionaries
no: Legg til international ordbok

en: Please choose which options you wish to set up:
no: Hva vil du gjøre?

en: Edit your personal dictionary
no: Rediger ordboken din

en: Set up international dictionaries
no: Sett opp internationale ordbøker

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
no: Krypter eller dekrypter ordboken din

en: not available
no: ikke tilgjengelig

en: SquirrelSpell Options Menu
no: Oppsett for ordbok

en: Translator
no: Oversetter

en: Saved Translation Options
no: Lagrede oversettelsesvalg

en: Your server options are as follows:
no: Følgende oversettere er tilgjengelige:

en: Number of supported language pairs: %s
no: Antall støttede språkpar: %s

en: Number of supported languages: %s
no: Antall støttede språk: %s

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
no: Du kan også velge om du vil vise oversettings boksen,og hvor på skjermen den skal være.

en: Select your translator:
no: Velg oversetter

en: When reading:
no: Ved lesing:

en: Show translation box
no: Vis oversettings boks

en: to the left
no: til venstre

en: in the center
no: i midten

en: to the right
no: til høyre

en: Translate inside the SquirrelMail frames
no: Overestt inni SquirrelMails rammer

en: When composing:
no: Ved redigering:

en: Not yet functional, currently does nothing
no: Virker ikke enda

en: Translation Options
no: Oversettings valg

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
no: Hvilken oversetter skal brukes ved oversetting til forskjellige språk?

en: %s to %s
no: %s til %s

en: English
no: Engelsk

en: Chinese
no: Kinesisk

en: French
no: Fransk

en: German
no: Tysk

en: Italian
no: Italiensk

en: Japanese
no: Japansk

en: Korean
no: Koreansk

en: Portuguese
no: Portugisisk

en: Spanish
no: Spansk

en: Russian
no: Russisk

en: Translate
no: Oversett

en: Brazilian Portuguese
no: Brasiliansk Portugisisk

en: Bulgarian
no: Bulgarsk

en: Croatian
no: Kroatisk

en: Czech
no: Tjekkisk

en: Danish
no: Dansk

en: Dutch
no: Nederlandsk

en: European Spanish
no: Europeisk Spansk

en: Finnish
no: Finsk

en: Greek
no: Gresk

en: Hungarian
no: Ungarsk

en: Icelandic
no: Islandsk

en: Latin American Spanish
no: Latin Amerikansk Spansk

en: Norwegian
no: Norsk

en: Polish
no: Polsk

en: Romanian
no: Romansk

en: Serbian
no: Serbisk

en: Slovenian
no: Slovensk

en: Swedish
no: Svensk

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Welsh
no: Walesisk

en: Indonesian
no: Indonesisk

en: Latin
no: Latinsk

en: to English
no: til engelsk

en: from English
no: fra engelsk

en: Interface language
no: Språk for brukergrensesnitt

en: Translation direction
no: Oversettings-retning

en: Add to:
no: Legg til i %s

en: Add to address book
no: Legg til i adressebok

en: Your Message has been sent.
no: Meldingen din er sendt.

en: Please enter something to search for
no: Vennligst skriv inn en søkestreng

en: There must be at least one criteria to search for
no: Det må være minst ett kriterie å søke etter

en: Error in criteria argument
no: Feil i kriterieargument

en: (Illegal date)
no: (Ugyldig dato)

en: (Wrong date)
no: (Feil dato)

en: In
no: I

en: (Missing argument)
no: (Manglende argument)

en: (Spurious argument)
no: (Rart argument)

en: Saved Searches
no: Lagrede søk

en: Missing
no: Mangler

en: and&nbsp;subfolders:
no: og undermapper:

en: Exclude Criteria:
no: Ekskluder kriterie:

en: Search Criteria
no: Søkekriterie

en: Add New Criteria
no: Legg til nytt kriterie

en: Remove Excluded Criteria
no: Fjern ekskluderingskriterie

en: Remove All Criteria
no: Fjern alle kriterier

en: Answered
no: Svart

en: Before
no: Før

en: Message Body
no: Meldingskropp

en: Deleted
no: Slettet

en: Draft
no: Kladd

en: Flagged
no: Flagget

en: Sent By
no: Sendt av

en: Header Field
no: Meldingshode-felt

en: Keyword
no: Nøkkelord

en: Larger Than
no: Større enn

en: Old
no: Gammel

en: On
no: På

en: Recent
no: Nylig

en: Seen
no: Sett

en: Sent Before
no: Sendt før

en: Sent On
no: Sendt på:

en: Sent Since
no: Sendt siden

en: Since
no: Siden

en: Smaller Than
no: Mindre enn

en: Subject Contains
no: Emne inneholder

en: Header and Body
no: Hode og meldingskropp

en: Sent To
no: Sendt til

en: Not
no: Ikke

en: And In
no: Og inn

en: Or In
no: Eller inn

en: And
no: Og

en: Or
no: Eller

en: Folder List
no: Mappeliste

en: Possible reason :
no: Mulig grunn:

en: The imap server failed to handle threading.
no: IMAP-serveren klarte ikke å håndtere tråding.

en: Click here to unset thread view for this mailbox and start again.
no: Trykk her for å fjerne trådvisning for denne postboksen og start på nytt.

en: ERROR : Bad function call.
no: FEIL: Galt funksjonskall.

en: Reason:
no: Grunn:

en: Bypass Trash
no: Forbigå søppelbøtten

en: Click here to change the sorting of the message list
no: Trykk her for å endre sortering av meldingslisten

en: Length of From/To Field (0 for full)
no: Lengde på Fra/Til-felt (0 for full)

en: Length of Subject Field (0 for full)
no: Lengde på Emne-felt (0 for full)

en: Show recipient name if the message is from your default identity
no: Vis avsendernavn hvis melding er fra din standardidentitet

en: Strip signature when replying
no: Fjern signatur ved svar

en: Show 'Delete & Prev/Next' Links
no: Vis 'Slett og Forrige/Neste'-linker

en: Enable Collapsable Folders
no: Bruk sammenleggbare mapper

en: Folder
no: Mappe

en: Subfolder
no: Undermappe

en: Global address book DSN
no: Global adressebok DSN

en: Global address book table
no: Global adressebok tabell

en: Allow writing into global address book
no: Tillat skriving til global adressebok

en: Allow listing of global address book
no: Tillat visning av global adressebok

en: Language settings
no: Språkinnstillinger

en: Show alternative language names
no: Vis alternative språknavn

en: Available languages
no: Tilgjengelige språk

en: Use agresive decoding
no: Bruk aggressiv dekoding

en: Tweaks
no: Modifikasjoner

en: Use advanced tree folder listing
no: Bruk avansert trestruktur-visning

en: Use old folder listing functions
no: Bruk gamle mappevisnings-funksjoner

en: Use php recode functions
no: Bruk php recode-funksjoner

en: Use php iconv functions
no: Bruk php iconv-funksjoner

en: No POP3 servers configured yet.
no: Ingen POP3-servere konfigurert enda.

en: Click here to go to the options page.
no: Klikk her for å gå til innstillings-siden.

en: Free reporting
no: Gratis rapportering

en: Member services
no: Medlemstjenester

en: Simplified Chinese
no: Kinesisk (forenklet)

en: Traditional Chinese
no: Kinesisk (tradisjonell)

en: Delivery error report
no: Leveranse feilrapport
