squirrelmail VERSION - en to el translation catalogue (986 entries)

en:  deleted from Remote Server!
el:  διαγράφηκε από τον Απομακρυσμένο Εξυπηρετητή!

en:  not found.
el:  δεν βρέθηκε.

en: %s Login
el: %s Σύνδεση

en: %s Logo
el: %s Λογότυπο

en: %s New Message
el: %s Νέο Μήνυμα

en: %s New Messages
el: %s Νέα Μηνύματα

en: %s dictionary
el: %s λεξικό

en: %s should be writable by user %s
el: %s πρέπει να είναι εγγράψιμο από το χρήστη %s

en: %s to %s
el: %s σε %s

en: (discards changes made on this form so far)
el: (απορρίπτει αλλαγές που έχουν γίνει μέχρι τώρα σε αυτή τη φόρμα)

en: (no subject)
el: (κανένα θέμα)

en: (none)
el: (κανένα)

en: 0 min.
el: 0 λεπτά

en: 1 hr.
el: 1 ώρα

en: 1.5 hr.
el: 1.5 ώρες

en: 12-hour clock
el: Ρολόι 12-ωρών

en: 15 min.
el: 15 λεπτά

en: 2 hr.
el: 2 ώρες

en: 2.5 hr.
el: 2.5 ώρες

en: 24-hour clock
el: Ρολόι 24-ωρών

en: 3 hr.
el: 3 ώρες

en: 3.5 hr.
el: 3.5 ώρες

en: 30 min.
el: 30 λεπτά

en: 4 hr.
el: 4 ώρες

en: 45 min.
el: 45 λεπτά

en: 5 hr.
el: 5 ώρες

en: 6 hr.
el: 6 ώρες

en: <p>Your personal dictionary is <strong>currently encrypted</strong>. This helps protect your privacy in case the web-mail system gets compromized and your personal dictionary ends up stolen. It is currently encrypted with the password you use to access your mailbox, making it hard for anyone to see what is stored in your personal dictionary.</p> <p><strong>ATTENTION:</strong> If you forget your password, your personal dictionary will become unaccessible, since it can no longer be decrypted. If you change your mailbox password, SquirrelSpell will recognize it and prompt you for your old password in order to re-encrypt the dictionary with a new key.</p>
el: <p>Το προσωπικό σας λεξικό <strong>είναι κρυπτογραφημένο</strong>. Αυτό βοηθάει να προστατεύσετε το ιδιωτικό σας απόρρητο σε περίπτωση που το σύστημα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μέσω ιστοσελίδων παραβιαστεί και το αρχείο σας προσωπικού λεξικού καταλήξει να κλαπεί. Έχει κρυπτογραφηθεί με τον κωδικό που χρησιμοποιείτε για να έχετε πρόσβαση στο γραμματοκιβώτιο σας, κάνοντας δύσκολο για τον οποιοδήποτε να δει τι έχει αποθηκευτεί στο προσωπικό σας λεξικό.</p> <p><strong>ΠΡΟΣΟΧΗ:</strong> Αν ξεχάσετε τον κωδικό σας, το προσωπικό σας λεξικό θα γίνει απροσπέλαστο, αφού δεν μπορεί πλέον να αποκρυπτογραφηθεί. Αν αλλάξετε τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας, Διορθωτής-Squirrel θα το αναγνωρίσει και θα σας προτρέψει να δώσετε τον παλιό σας κωδικό  ώστε να επανα-κρυπτογραφηθεί το λεξικό με ένα νέο κλειδί.</p>

en: <p>Your personal dictionary is <strong>currently not encrypted</strong>. You may wish to encrypt your personal dictionary to protect your privacy in case the webmail system gets compromized and your personal dictionary file gets stolen. When encrypted, the file's contents look garbled and are hard to decrypt without knowing the correct key (which is your mailbox password).</p> <strong>ATTENTION:</strong> If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.</p>
el: <p>Το προσωπικό σας λεξικό <strong>δεν είναι κρυπτογραφημένο</strong>. Μπορεί να επιθυμείτε να κρυπτογραφήσετε το προσωπικό σας λεξικό για να προστατεύσετε το προσωπικό σας απόρρητο σε περίπτωση που το σύστημα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μέσω ιστοσελίδων παραβιαστεί και το αρχείο σας προσωπικού λεξικού κλαπεί. Όταν είναι κρυπτογραφημένο το περιεχόμενο του αρχείου δεν μπορεί να διαβαστεί  και είναι δύσκολο να αποκρυπτογραφηθεί χωρίς γνώση του σωστού κλειδιού (το οποίο είναι ο κωδικός του γραμματοκιβωτίου σας). </p> <strong>ΠΡΟΣΟΧΗ:</strong> Αν αποφασίσετε να κωδικοποιήσετε το προσωπικό σας λεξικό, πρέπει να θυμάστε ότι &quot;το ανακάτεμα του&quot; γίνεται με τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας. Αν ξεχάσετε τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας και ο διαχειριστής του συστήματος τον αλλάξει σε νέα τιμή, το προσωπικό σας λεξικό θα γίνει άχρηστο και θα πρέπει να δημιουργηθεί από την αρχή. Ωστόσο, αν εσείς ή ο διαχειριστής του συστήματος σας αλλάξει τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας αλλά διαθέτετε ακόμα τον παλιό κωδικό, θα είστε σε θέση να εισάγετε το παλιό κλειδί για να επανα-κρυπτογραφήσετε το λεξικό με τη νέα τιμή.</p>

en: A
el: Α

en: A password transition is needed
el: Απαιτείται μετάβαση κωδικού

en: ADD
el: ΠΡΟΣΘΗΚΗ

en: ATTENTION:
el: ΠΡΟΣΟΧΗ:

en: AUTHOR Said
el: Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ Είπε

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add International Dictionaries
el: Προσθήκη Διεθνών Λεξικών

en: Add Server
el: Προσθήκη Εξυπηρετητή

en: Add a New Identity
el: Προσθήκη Νέας Ταυτότητας

en: Add address
el: Προσθήκη διεύθυνσης

en: Add this word to your personal dictionary
el: Προσθήκη της λέξης στο προσωπικό σας λεξικό

en: Add to %s
el: Προσθήκη στο %s

en: Add to Addressbook
el: Προσθήκη στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Add to Dic
el: Προσθήκη στο Λεξικό

en: Additional info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Book
el: Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Address Book Search
el: Αναζήτηση Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Address Book Take:
el: Βιβλίο Διευθύνσεων Λήψη:

en: Address book DSN
el: DSN βιβλίου διευθύνσεων

en: Address book table
el: Πίνακας βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook Display Format
el: Μορφοποίηση Εμφάνισης Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Addressbook is read-only
el: Το βιβλίο διευθύνσεων είναι μόνο για ανάγνωση

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Advanced Identities
el: Προχωρημένες Ταυτότητες

en: After message body
el: Μετά το σώμα του μηνύματος

en: Alias:
el: Ψευδώνυμο (alias):

en: All
el: Όλοι

en: All Folders
el: Όλοι οι Φάκελοι

en: All Messages
el: Όλα τα Μηνύματα

en: All address books
el: Όλα τα βιβλία Διευθύνσεων

en: All done!
el: Έγιναν Όλα!

en: All messages
el: Όλα τα μηνύματα

en: Allow editing of full name
el: Επέτρεψε επεξεργασία πλήρους ονόματος

en: Allow editing of identities
el: Επέτρεψε επεξεργασία ταυτοτήτων

en: Allow server charset search
el: Επέτρεψε αναζήτηση συνόλου χαρακτήρων εξυπηρετητή

en: Allow use of priority
el: Επέτρεψε χρήση προτεραιότητας

en: Alternate Identity %d
el: Εναλλακτική Ταυτότητα %d

en: Always
el: Πάντα

en: Always Show Full Date
el: Πάντοτε Εμφάνιση ολόκληρης της Ημερομηνίας

en: Append Signature before Reply/Forward Text
el: Προσάρτηση υπογραφής πριν το Κείμενο Απάντησης/Προώθησης

en: Apr
el: Απρ

en: April
el: Απρίλιος

en: Are you sure you want to delete %s?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτό το συμβάν %s;

en: Attach:
el: Συνημμένα:

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Aug
el: Αυγ

en: August
el: Αύγουστος

en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας

en: Authentication mechanism is too weak
el: Ο μηχανισμός πιστοποίησης ταυτότητας είναι υπερβολικά αδύναμος

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση ταυτότητας

en: Auto Create Special Folders
el: Αυτόματη Δημιουργία Ειδικών Φακέλων

en: Auto Refresh Folder List
el: Αυτόματη Ανανέωση Λίστας Φακέλων

en: Auto delete folders
el: Αυτόματη διαγραφή φακέλων

en: Autodetect
el: Αυτόματος Εντοπισμός

en: BCC:
el: Κρυφή Κοινοπ.:

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
el: Επιστροφή στη σελίδα &quot;Επιλογές Διορθωτή Ορθογραφίας&quot;

en: Bad request: %s
el: Κακό αίτημα: %s

en: Bad sequence of commands
el: Κακή ακολουθία εντολών

en: Base Sent Folder
el: Απεσταλμένος Φάκελος Βάσης

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list.  This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
el: Με βάση δεδομένα κριτήρια, τα εισερχόμενα μηνύματα μπορούν να έχουν διαφορετικό χρώματα φόντου στην λίστα μηνυμάτων. Αυτό βοηθάει στο να διακρίνεται από ποιόν είναι το μήνυμα, ιδιαίτερα για λίστες μηνυμάτων (mailing lists).

en: Bcc
el: Κρυφή Κοινοπ.

en: Before headers
el: Πριν τις κεφαλίδες

en: Between headers and message body
el: Ανάμεσα στις κεφαλίδες και το σώμα του μηνύματος

en: Body
el: Σώμα

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
el: Σφάλμα ανάκτησης σώματος. Ο λόγος για αυτό είναι πιθανότατα ότι το μήνυμα είναι σε λάθος μορφή.

en: Brazilian Portuguese
el: Πορτογαλικά Βραζιλίας

en: Bug Reports:
el: Αναφορές Σφαλμάτων (bug):

en: Bulgarian
el: Βουλγάρική

en: Business Card
el: Συστατική Κάρτα

en: By default, move to sent
el: Εξ ορισμού μετακίνηση στα απεσταλμένα

en: By default, move to trash
el: Εξ ορισμού μετακίνηση στα διαγραμμένα

en: By default, save as draft
el: Εξ ορισμού αποθήκευση ως πρόχειρο

en: By the SquirrelMail Development Team
el: Από την Ομάδα Ανάπτυξης του SquirrelMail

en: CC
el: Αντίγραφο

en: CC:
el: Κοινοποίηση:

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail.  Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - Χρήστες dial-up συνδέσεων αποκλείονται αφού πρέπει να χρησιμοποιούν τους εξυπηρετητές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του παροχέα πρόσβασης (ISP) που χρησιμοποιούν. Οι αποστολείς κακόβουλου ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (spam) συνήθως παίρνουν ένα λογαριασμό dial-up πρόσβασης και αποστέλλουν κακόβουλο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο απευθείας από αυτόν.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - RBL + Εγγραφές "μαύρης τρύπας"

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ  - RBL+ Εγγραφές Dial-up.

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - RBL+ Εγγραφές  OpenRelay.

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this.  Another good one to use.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - Εξυπηρετητές που έχουν ρυθμιστεί (ή κακο-ρυθμιστεί) να επιτρέπουν κακόβουλα (spam) μηνύματα να αναμεταδίδονται διαμέσου του συστήματος θα αποκλείονται με αυτή την επιλογή.  Ακόμη μία καλή επιλογή προς χρήση.

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - Αυτή η λίστα περιλαμβάνει εξυπηρετητές οι οποίοι έχουν εξακριβωθεί ως αποστολείς κακόβουλου (spam) ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Είναι αρκετά αξιόπιστη λίστα για να ανιχνεύσετε κακόβουλα μηνύματα.

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Can not modify global address book
el: Δεν είναι δυνατή η τροποποίηση του γενικού βιβλίου διευθύνσεων

en: Cc
el: Κοινοποίηση

en: Cellular Phone
el: Κινητό Τηλέφωνο

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change ALL occurances of this word
el: Αλλαγή ΟΛΩΝ των εμφανίσεων αυτής της λέξης

en: Change All
el: Αλλαγή Όλων

en: Change Settings
el: Αλλαγή Ρυθμίσεων

en: Change crypto settings
el: Αλλαγή ρυθμίσεων κρυπτογράφησης

en: Change this word
el: Αλλαγή αυτής της λέξης

en: Change title on supported browsers.
el: Αλλαγή τίτλου σε υποστηριζόμενα προγράμματα περιήγησης.

en: Change to:
el: Αλλαγή σε:

en: Check Spelling
el: Έλεγχος Ορθογραφίας

en: Check all boxes, not just INBOX
el: Έλεγχος όλων των κιβωτίων, όχι μόνο τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Check mail during folder refresh
el: Έλεγχος Ταχυδρομείου κατά την ανανέωση φακέλων

en: Check mail during login
el: Έλεγχος Ταχυδρομείου κατά τη διάρκεια σύνδεσης (login)

en: Checkbox
el: Τετράγωνο Επιλογής

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Click here to go back
el: Κάντε κλικ εδώ για να επιστρέψετε πίσω.

en: Click here to log back in.
el: Κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε πάλι.

en: Click here to return to %s
el: Κάντε κλικ εδώ για να επιστρέψετε στο %s

en: Click here to try again
el: Κάντε κλικ εδώ για να προσπαθήσετε πάλι

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close Window
el: Κλείσιμο Παραθύρου

en: Close and Cancel
el: Κλείσιμο και Ακύρωση

en: Close and Commit
el: Κλείσιμο και Οριστικοποίηση

en: Close this Window
el: Κλείσιμο αυτού του Παραθύρου

en: Closing POP
el: Κλείσιμο POP

en: Color
el: Χρώμα

en: Command failed
el: Αποτυχία εντολής

en: Command not implemented
el: Δεν έχει υλοποιηθεί η εντολή

en: Command parameter not implemented
el: Η παράμετρος της εντολής δεν έχει υλοποιηθεί

en: Command:
el: Εντολή:

en: Compose
el: Σύνθεση

en: Compose Messages in New Window
el: Πάντα Σύνθεση σε Νέο Παράθυρο

en: Config File Version
el: Έκδοση Αρχείου Προσαρμογής (config)

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων δεν μπορεί να ανοιχθεί. Παρακαλώ ελέγξτε το config.php.

en: Configuration Administrator
el: Διαχειριστής Ρυθμίσεων

en: Confirm Delete
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής

en: Confirm Deletion of a Server
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής Εξυπηρετητή

en: Confirm delete of selected server?
el: Επιβεβαίωση διαγραφής επιλεγμένου εξυπηρετητή;

en: Contact Listowner
el: Επικοινωνία με τον Ιδιοκτήτη της Λίστας

en: Contains:
el: Περιέχει:

en: Could not create hashed directory structure!
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία hashed δομής φακέλου!

en: Could not create initial preference file!
el: Δεν ήταν εφικτή η δημιουργία του αρχικού αρχείου προτιμήσεων!

en: Could not lock datafile
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείδωμα του αρχείου δεδομένων

en: Could not move/copy file. File not attached
el: Αδύνατη η μετακίνηση/αντιγραφή του αρχείου. Τα αρχείο δεν έχει προσαρτηθεί στα συνημμένα.

en: Count only messages that are RECENT
el: Προσμέτρηση μόνο των μηνυμάτων που είναι ΠΡΟΣΦΑΤΑ

en: Courier IMAP server
el: Εξυπηρετητής Courier IMAP

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create Folder
el: Δημιουργία Φακέλου

en: Created folder successfully!
el: Επιτυχής δημιουργία φακέλου!

en: Croatian
el: Κροατική

en: Current File:
el: Τρέχον Αρχείο:

en: Current Folder
el: Τρέχων Φάκελος

en: Current Search
el: Τρέχουσα Αναζήτηση

en: Custom Stylesheet
el: Προσαρμοσμένο Στυλ

en: Cute.
el: Χαριτωμένο.

en: Cyrus IMAP server
el: Εξυπηρετητής Cyrus IMAP

en: Czech
el: Τσεχική

en: DEL
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Dark Blue
el: Σκούρο Μπλε

en: Dark Cyan
el: Σκούρο Κυανό

en: Dark Gray
el: Σκούρο Γκρι

en: Dark Green
el: Σκούρο Πράσινο

en: Dark Magenta
el: Σκούρο Ματζέντα

en: Dark Yellow
el: Σκούρο Κίτρινο

en: Data Directory
el: Φάκελος Δεδομένων

en: Database
el: Βάση δεδομένων

en: Database error: %s
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων: %s

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Day View
el: Ημερήσια Εμφάνιση

en: Dec
el: Δεκ

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decrypt my dictionary with my old password:
el: Αποκρυπτογράφησε το λεξικό μου με τον παλιό μου κωδικό:

en: Default
el: Εξ ορισμού

en: Default Charset
el: Εξ ορισμού Σύνολο Χαρακτήρων

en: Default Folder Prefix
el: Εξ ορισμού Πρόθεμα Φακέλου

en: Default Identity
el: Εξ ορισμού ταυτότητα

en: Default Javascript Adrressbook
el: Εξ ορισμού Βιβλίο Διευθύνσεων Javascript

en: Default Language
el: Εξ ορισμού Γλώσσα

en: Default Left Size
el: Εξ ορισμού Αριστερό Μέγεθος

en: Default Sub. of INBOX
el: Εξ ορισμού Υπό. του ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Default Unseen Notify
el: Εξ ορισμού Ενημέρωση Μη-Ορατού

en: Default Unseen Type
el: Εξ ορισμού Τύπος Μη-Ορατού

en: Default preference file not found or not readable!
el: Το εξ ορισμού αρχείο προτιμήσεων δεν βρέθηκε ή δεν είναι αναγνώσιμο!

en: Default theme
el: Εξ ορισμού Θέμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete & Next
el: Διαγραφή & Επόμενο

en: Delete & Prev
el: Διαγραφή & Προηγ.

en: Delete Folder
el: Διαγραφή Φακέλου

en: Delete checked words
el: Διαγραφή επιλεγμένων λέξεων

en: Delete failed:
el: Αποτυχία διαγραφής:

en: Delete my dictionary and start a new one
el: Διέγραψε το λεξικό μου και ξεκίνα ένα καινούριο

en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Delete selected attachments
el: Διαγραφή επιλεγμένων συνημμένων

en: Delete/Move/Next Buttons:
el: Κουμπιά Διαγραφή/Μετακίνηση/Επόμενο:

en: Deleted folder successfully!
el: Επιτυχής διαγραφή φακέλου

en: Deleting messages from server...
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή...

en: Deleting the following entries from <strong>%s</strong> dictionary:
el: Διαγραφή των ακόλουθων εγγραφών από το λεξικό <strong>%s</strong>:

en: Delimited:
el: Διαχωρισμένο:

en: Delivery error report
el: Αναφορά σφάλματος παράδοσης

en: Dictionary Erased
el: Λεξικό Διαγράφηκε

en: Dictionary re-encrypted
el: Λεξικό επανα-κρυπτογραφήθηκε

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Display Attached Images with Message
el: Εμφάνιση Συνημμένων Εικόνων με το Μήνυμα

en: Display Preferences
el: Προτιμήσεις Εμφάνισης

en: Display at bottom
el: Εμφάνιση στο τέρμα

en: Display at top
el: Εμφάνιση στην κορυφή

en: Do not use Drafts
el: Να μην χρησιμοποιηθεί το Πρόχειρα

en: Do not use Sent
el: Να μην χρησιμοποιηθεί το Απεσταλμένα

en: Do not use Trash
el: Να μην χρησιμοποιηθεί το Διαγραμμένα

en: Do you really want to change this event from:
el: Θέλετε πράγματι να αλλάξετε αυτό το συμβάν από:

en: Do you really want to delete this event?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτό το συμβάν;

en: Done
el: Έγινε

en: Down
el: Κάτω

en: Download this as a file
el: Κατέβασμα ως αρχείο

en: Draft Email Saved
el: Το πρόχειρο Email Αποθηκεύτηκε

en: Draft Folder
el: Φάκελος Πρόχειρα

en: Draft Saved
el: Πρόχειρο Αποθηκεύτηκε

en: Draft folder
el: Φάκελος Πρόχειρα

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: E-Mail Address
el: Διεύθυνση E-Mail

en: E-mail address
el: Διεύθυνση E-mail

en: E-mail address is missing
el: Η διεύθυνση E-mail λείπει

en: EDIT
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: ERROR : Bad or malformed request.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Κακό η κακώς διαμορφωμένο.

en: ERROR : Connection dropped by imap-server.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Η σύνδεση διακόπηκε από τον εξυπηρετητή imap.

en: ERROR : Could not append message to
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν ήταν δυνατό να προσαρτηθεί το μήνυμα

en: ERROR : Could not complete request.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν ήταν δυνατό να ολοκληρωθεί το αίτημα.

en: ERROR : Imap server closed the connection.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Ο Imap εξυπηρετητής έκλεισε τη σύνδεση.

en: ERROR : No available imapstream.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Μη διαθέσιμο imapstream.

en: ERROR : Unknown imap response.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Άγνωστη Απόκριση imap.

en: ERROR: Help files are not in the right format!
el: ΣΦΑΛΜΑ: Τα αρχεία βοήθειας δεν είναι στην σωστή μορφή!

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Advanced Identities
el: Επεξεργασία Προχωρημένων Ταυτοτήτων

en: Edit Message as New
el: Επεξεργασία Μηνύματος ως Νέο

en: Edit selected
el: Τροποποίηση επιλεγμένων

en: Edit your Personal Dictionary
el: Επεξεργασία του Προσωπικού σας Λεξικού

en: Edit your personal dictionary
el: Επεξεργασία προσωπικού λεξικού

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Empty command string
el: Άδεια γραμμή εντολών

en: Enable /NoSelect folder fix
el: Ενεργοποίηση / Μη Επιλογή επιδιόρθωσης φακέλων

en: Enable Alternating Row Colors
el: Ενεργοποίηση Εναλλασσόμενων Χρωμάτων Γραμμών

en: Enable Collapsible Folders
el: Ενεργοποίηση Πτυσσόμενων Φακέλων

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
el: Ενεργοποίηση Συσσωρευμένης Ειδοποίησης Μη-Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: Enable Forward as Attachment
el: Ενεργοποίηση Προώθησης ως Συνημμένου

en: Enable Mail Delivery Notification
el: Ενεργοποίηση Ειδοποίησης Παράδοσης Αλληλογραφίας

en: Enable Mailer Display
el: Ενεργοποίηση Εμφάνισης Ταχυδρόμου

en: Enable Media Playing
el: Ενεργοποίηση Εκτέλεσης Πολυμέσων

en: Enable Page Selector
el: Ενεργοποίηση Επιλογέα Σελίδων

en: Enable Printer Friendly Clean Display
el: Ενεργοποίηση Καθαρής Εμφάνισης Φιλικής Εκτύπωσης

en: Enable Sort by of Receive Date
el: Ενεργοποίηση Ταξινόμησης με Ημερομηνία Παραλαβής

en: Enable Thread Sort by References Header
el: Ενεργοποίηση Ταξινόμησης Thread σύμφωνα με Κεφαλίδα Αναφορών

en: Enable Unread Message Notification
el: Ενεργοποίηση Ειδοποίησης Μη-Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: Enable use of delivery receipts
el: Ενεργοποίηση χρήσης αποδείξεων παραλαβής

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
el: Κρυπτογράφηση ή αποκρυπτογράφηση του προσωπικού σας λεξικού

en: Encrypt passwords (informative only)
el: Κρυπτογράφηση κωδικών (μόνο πληροφοριακό)

en: Encryption required for requested authentication mechanism
el: Απαιτείται κρυπτογράφηση για τον μηχανισμό πιστοποίησης ταυτότητας που ζητήθηκε

en: English
el: Αγγλικά

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error Appending Message!
el: Σφάλμα στην Προσάρτηση Μηνύματος!

en: Error Decrypting Dictionary
el: Σφάλμα στην Αποκρυπτογράφηση του Λεξικού

en: Error connecting to IMAP server: %s.
el: Σφάλμα σύνδεσης με τον εξυπηρετητή IMAP: %s.

en: Error creating directory %s.
el: Σφάλμα στη δημιουργία του φακέλου %s.

en: Error initializing LDAP server %s:
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση του εξυπηρετητή LDAP %s:

en: Error initializing addressbook database.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση της βάσης δεδομένων βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error initializing global addressbook.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση του συνολικού βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error opening %s
el: Σφάλμα στο άνοιγμα %s

en: Error opening file %s
el: Σφάλμα στο άνοιγμα του αρχείου %s

en: Error opening timezone config, contact administrator.
el: Σφάλμα στο άνοιγμα ρυθμίσεων της ζώνης ώρας, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή.

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: European Spanish
el: Ισπανικά Ευρώπης

en: Event Has been added!
el: Το συμβάν προστέθηκε!

en: Event deleted!
el: Το Συμβάν Διαγράφηκε!

en: Event updated!
el: Ενημέρωση Συμβάντος!

en: Everywhere
el: Παντού

en: Ex: 63aa7f
el: Πχ: 63aa7f

en: Expunge
el: Εκκαθάριση

en: FETCH line:
el: ΑΝΑΚΤΗΣΗ γραμμής:

en: FREE - 2mbit.com Open Relays - Another list of Open Relays.
el: ΔΩΡΕΑΝ - 2mbit.com Ανοιχτά Relays - Άλλη λίστα για Open Relays.

en: FREE - 2mbit.com SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - 2mbit.com SPAM ISPs - Λίστα φιλικών προς κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM)- παροχέων πρόσβασης ISPs.

en: FREE - 2mbit.com SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ - 2mbit.com SPAM Source - Λίστα άμεσων πηγών κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Multi-stage Relays
el: ΔΩΡΕΑΝ - Distributed Sender Boycott List - Επιβεβαιωμένοι αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πολλαπλών φάσεων

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Relays
el: ΔΩΡΕΑΝ - Distributed Sender Boycott List - Επιβεβαιωμένοι αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - UN-Confirmed Relays
el: ΔΩΡΕΑΝ - Distributed Sender Boycott List - UN-Επιβεβαιωμένοι αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Dorkslayers φαίνεται να συμπεριλαμβάνει πραγματικά άσχημα ανοικτούς αναδιανομείς ταχυδρομείου εκτός των ΗΠΑ προς αποφυγή δικαστικών αγωγών. Είναι αρκετά ενδιαφέρον το ότι η ιστοσελίδες τους συστήνουν να ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία τους.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Μαζικοί ταχυδρομητές που δεν χρησιμοποιούν επιβεβαιωμένη είσοδο (opt-in).

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Λίστες Dial-up - περιλαμβάνει μερικές IP-διευθύνσεις με DSL.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Άμεσες πηγές κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Άλλοι διάφοροι εξυπηρετητές.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Εξυπηρετητές υποστήριξης κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Single Stage εξυπηρετητές.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Διευθύνσεις IP με Web Form.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Μαζικοί Ταχυδρομητές - Μαζικοί Ταχυδρομητές που δεν απαιτούν επιβεβαιωμένη πρόσβαση (opt-in) ή που έχουν επιτρέψει σε γνωστούς χρήστες κακόβουλου ταχυδρομείου (spam) να γίνουν πελάτες και να καταχραστούν τις υπηρεσίες τους.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon DUL - Άλλη λίστα Dial-up ή αλλιώς, δυναμικά αποδιδόμενων διευθύνσεων IP.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Multi-stage - Ανοιχτοί αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πολλαπλών φάσεων που δεν συμπεριλαμβάνονται σε λίστες άλλων ενεργών RBL και έχουν στείλει κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM) στο Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Open Relays - Ανοιχτοί αναδιανομείς ταχυδρομείου μίας φάσης που δεν συμπεριλαμβάνονται στις λίστες σε άλλους ενεργούς RBL.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Πηγή SPAM  - Λίστα με IP διευθύνσεις από τις οποίες το Leadmon.net έχει λάβει απ'ευθείας κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM).

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon SpamBlock - Δικτυακοί τόποι σε αυτή τη λίστα έχουν στείλει στο Leadmon.net απευθείας κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM) από διευθύνσεις IP σε ομάδες διευθύνσεων όπου ολόκληρη η ομάδα δεν ήταν σε απεικονίσεις DNS. Είναι λίστα ΟΜΑΔΩΝ IP που χρησιμοποιούνται από άτομα που έχουν αποστείλει κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM) στο Leadmon.net.

en: FREE - ORDB was born when ORBS went off the air. It seems to have fewer false positives than ORBS did though.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Το ORDB γεννήθηκε όταν το ORBS βγήκε στον αέρα. Φαίνεται όμως να έχει λιγότερες λανθασμένες θετικές εγγραφές από αυτές που είχε το ORBS.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ - SPAMhaus - Λίστα γνωστών πηγών κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
el: ΔΩΡΕΑΝ - dev.null.dk - Δεν υπάρχουν λεπτομερείς πληροφορίες για αυτή τη λίστα.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
el: ΔΩΡΕΑΝ - visi.com - Relay Stop Λίστα. Πολύ συντηρητική λίστα OpenRelay.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ , προς το παρόν - Not Just Another Blacklist - Ανοιχτοί αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και απευθείας πηγές κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ , προς το παρόν - Not Just Another Blacklist - Διευθύνσεις IP Πρόσβασης με Dial-up .

en: FREE, for now - SPAMCOP - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85% or more).
el: ΔΩΡΕΑΝ, προς το παρόν - SPAMCOP - Ενδιαφέρουσα λύση που αναφέρει εξυπηρετητές που έχουν υψηλό ποσοστό κακόβουλου (spam) προς κανονικό-ταχυδρομείο (85% or more).

en: Fax
el: Φαξ

en: Feb
el: Φεβ

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Fetch
el: Λήψη

en: Fetch Mail
el: Λήψη Ταχυδρομείου

en: Fetching UIDL...
el: Λήψη UIDL...

en: Fetching from
el: Λήψη από

en: Fetching message
el: Λήψη μηνύματος

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
el: Το φιλτράρισμα επιτρέπει μηνύματα με διαφορετικά κριτήρια να φιλτραριστούν αυτόματα σε διαφορετικούς φακέλους για ευκολότερη οργάνωση.

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: First name
el: Όνομα

en: Flags
el: Σημαίες

en: Folder List Options
el: Επιλογές Λίστας Φακέλων

en: Folder Path
el: Διαδρομή Φακέλου

en: Folder Preferences
el: Προτιμήσεις Φακέλων

en: Folder Selection Options
el: Προτιμήσεις Επιλογής Φακέλων

en: Folder:
el: Φάκελος:

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Folders Defaults
el: Εξ ορισμού επιλογές Φακέλων

en: Fortunes:
el: Τυχαίες Ρήσεις (Fortunes):

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward as Attachment
el: Προώθηση ως Συνημμένο

en: Found %s errors
el: Βρέθηκαν %s σφάλματα

en: French
el: Γαλλικά

en: Fri
el: Παρ

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From
el: Από

en: From:
el: Από:

en: Full Name
el: Πλήρες Όνομα

en: General Display Options
el: Γενικές Επιλογές Εμφάνισης

en: General Options
el: Γενικές Επιλογές

en: German
el: Γερμανικά

en: Global address book
el: Γενικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Go
el: Πήγαινε

en: Go to the login page
el: Πηγαίνετε στην σελίδα σύνδεσης

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Hash Disabled
el: Απενεργοποίηση Hash

en: Hash Level
el: Επίπεδο Hash

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Height of Compose Window
el: Ύψος Παραθύρου Σύνθεσης

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
el: Ελληνικές μεταφράσεις, κανένας γνωστός περιορισμός, από το Systran

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help fight the battle against unsolicited email.  SpamCop reads the spam email and determines the correct addresses to send complaints to.  Quite fast, really smart, and easy to use.
el: Βοηθήστε στην μάχη ενάντια στο μη εγκεκριμένο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Το SpamCop διαβάζει κακόβουλο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (spam) και καθορίζει την σωστή διεύθυνση για την αποστολή παραπόνων. Αρκετά γρήγορο, πραγματικά έξυπνο και εύκολο στη χρήση.

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
el: Εδώ μπορείτε να ρυθμίσετε πως αποθηκεύεται το προσωπικό σας λεξικό, να το επεξεργαστείτε ή να διαλέξετε ποιές γλώσσες θα πρέπει να είναι διαθέσιμες σε σας όταν κάνετε έλεγχο ορθογραφίας.

en: Hey! Wath do You are looking for?
el: Έεε! Για τι ψάχνεις;

en: Hide SM attributions
el: Απόκρυψη SM attributions

en: Hide Unsafe Images
el: Απόκρυψη Μη-ασφαλών Εικόνων

en: High
el: Υψηλή

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο Οικίας

en: Hour Format
el: Μορφή Ώρας

en: Hungarian
el: Ουγγρική

en: I tried to execute '%s', but it returned:
el: Προσπάθησα να εκτελέσω '%s', αλλά επέστρεψε:

en: IMAP Authentication Type
el: Τύπος πιστοποίησης ταυτότητας IMAP

en: IMAP Folder Delimiter
el: Διακριτικό Σύμβολο (Delimiter) Φακέλου IMAP

en: IMAP Server Address
el: Διεύθυνση εξυπηρετητή IMAP

en: IMAP Server Port
el: Θύρα εξυπηρετητή IMAP

en: IMAP Server Type
el: Τύπος Εξυπηρετητή IMAP

en: IMAP server information
el: Πληροφορίες εξυπηρετητή IMAP

en: INBOX
el: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Identifying name
el: Όνομα Ταυτοποίησης

en: If <b>%s</b> contains <b>%s</b> then move to <b>%s</b>
el: Αν <b>%s</b> περιέχει <b>%s</b> μετακίνηση σε <b>%s</b>

en: If you leave password empty, it will be required when you fetch mail.
el: Αν αφήσετε τον κωδικό κενό, θα απαιτηθεί όταν κατεβάζετε ταχυδρομείο.

en: Ignore
el: Αγνόησε

en: Ignore ALL occurances this word
el: Αγνόησε ΟΛΕΣ της εμφανίσεις αυτής της λέξης

en: Ignore All
el: Αγνόησε τα Όλα

en: Ignore this word
el: Αγνόησε αυτή τη λέξη

en: Illegal folder name.  Please select a different name.
el: Μη έγκυρο όνομα φακέλου.  Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: Include CCs when Forwarding Messages
el: Να συμπεριλαμβάνονται οι Κοινοποιήσεις όταν Προωθούνται Μηνύματα

en: Include Me in CC when I Reply All
el: Να συμπεριλαμβάνομαι στο Κοινοποίηση όταν Απαντώ Προς Όλους

en: Indented:
el: Με κενό:

en: Index Order
el: Σειρά Καταλόγου

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Interface language
el: Γλώσσα διεπαφής

en: International Dictionaries Preferences Updated
el: Οι Προτιμήσεις Διεθνών Λεξικών Ενημερώθηκαν

en: Invalid input data
el: Μη έγκυρα δεδομένα εισόδου

en: Invert Time
el: Αναστροφή Χρόνου

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Jan
el: Ιαν

en: January
el: Ιανουάριος

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Jul
el: Ιουλ

en: July
el: Ιούλιος

en: Jun
el: Ιουν

en: June
el: Ιούνιος

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last Refresh
el: Τελευταία Ενημέρωση

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Latin
el: Λατινικά

en: Latin American Spanish
el: Ισπανικά Λατινικής Αμερικής

en: Leave Mail on Server
el: Άφησε το Ταχυδρομείο στον Εξυπηρετητή

en: Leaving Mail on Server...
el: Διατήρηση Ταχυδρομείου στον Εξυπηρετητή...

en: Left
el: Αριστερά

en: Length:
el: Μήκος (Διάρκεια):

en: Let this folder contain subfolders
el: Να περιέχει αυτός ο φάκελος υποφακέλους

en: Light Blue
el: Ανοιχτό Μπλε

en: Light Cyan
el: Ανοιχτό Κυανό

en: Light Gray
el: Ανοιχτό Γκρι

en: Light Green
el: Ανοιχτό Πράσινο

en: Light Magenta
el: Ανοιχτό Ματζέντα

en: Light Yellow
el: Ανοιχτό Κίτρινο

en: Line with an error:
el: Γραμμή με ένα σφάλμα:

en: List Archives
el: Αρχεία Λίστας

en: List Special Folders First
el: Εμφάνιση Πρώτα των Ειδικών Φακέλων

en: List all
el: Παρουσίαση όλων

en: Loading the sound...
el: Φόρτωμα ήχου...

en: Location of Buttons when Composing
el: Τοποθέτηση Κουμπιών κατά την Συγγραφή

en: Location of Folder List
el: Τοποθεσία Λίστας Φακέλων

en: Logging out from IMAP
el: Αποσύνδεση από IMAP

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login Failed:
el: Αποτυχία Σύνδεσης:

en: Login OK: Inbox EMPTY
el: Σύνδεση OK: Το γραμματοκιβώτιο είναι ΑΔΕΙΟ

en: Login OK: Inbox contains [
el: Σύνδεση OK: Το γραμματοκιβώτιο περιέχει [

en: Login OK: No new messages
el: Σύνδεση OK: Κανένα νέο μήνυμα

en: Long:
el: Μακρύ:

en: Low
el: Χαμηλή

en: Ma&#121;
el: Μάι

en: Mail Domain
el: Τομέας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Mail Fetch Result:
el: Αποτέλεσμα Λήψης Ταχυδρομείου:

en: Mailbox Display Options
el: Επιλογές Εμφάνισης Γραμματοκιβωτίου

en: Mailing List
el: Λίστα Μηνυμάτων (Mailing List):

en: Mailinglist
el: ΤαχυδρομικήΛίστα

en: Make Default
el: Να Γίνει Εξ ορισμού

en: Make these changes
el: Να γίνουν αυτές οι αλλαγές

en: Make this dictionary my default selection:
el: Όρισε αυτό το λεξικό ως την εξ ορισμού επιλογή μου:

en: Mar
el: Μαρ

en: March
el: Μάρτιος

en: Match:
el: Ταίριασμα:

en: Matches
el: Εγγραφές που ταιριάζουν

en: Maximum Number of Pages to Show
el: Μέγιστος Αριθμός Σελίδων για Εμφάνιση

en: Maximum of 1000 characters translated, powered by Systran
el: Μέγιστο μετάφρασης 1000 χαρακτήρων, από το Systran

en: May
el: Μάιος

en: Medium
el: Μέσο

en: Medium Gray
el: Μεσαίο Γκρι

en: Memory Search
el: Αναζήτηση Μνήμης

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message Details
el: Λεπτομέρειες Μηνύματος

en: Message Display and Composition
el: Εμφάνιση Μηνύματος και Συγγραφής

en: Message Filtering
el: Φιλτράρισμα Μηνυμάτων

en: Message Filters
el: Φίλτρα Μηνυμάτων

en: Message Highlighting
el: Μαρκάρισμα Μηνυμάτων

en: Message List
el: Λίστα Μηνυμάτων

en: Message appended to mailbox
el: Το μήνυμα προσαρτήθηκε στο γραμματοκιβώτιο

en: Message not printable
el: Μη εκτυπώσιμο μήνυμα

en: Message of the Day
el: Μήνυμα της Ημέρας

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Microsoft Exchange IMAP server
el: Εξυπηρετητής Microsoft Exchange IMAP

en: Minute
el: Λεπτό

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Moderate
el: Ελαφρό

en: Modify
el: Προσαρμογή

en: Modify Server
el: Προσαρμογή Εξυπηρετητή

en: Mon
el: Δευ

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Month View
el: Μηνιαία Εμφάνιση

en: Monthly
el: Μηνιαίο

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
el: Πιθανόν η λίστα μηνυμάτων σας ήταν παλιά και το μήνυμα στο μεταξύ μετακινήθηκε ή διαγράφηκε (ίσως από κάποιο άλλο πρόγραμμα που είχε πρόσβαση στον ίδιο φάκελο).

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Move Selected To
el: Μετακίνηση Επιλεγμένων Σε:

en: Move Up
el: Μετακίνηση Επάνω

en: Move spam to:
el: Μετακίνηση κακόβουλης αλληλογραφίας σε:

en: Move to:
el: Μετακίνηση σε:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
el: Η μετακίνηση κακόβουλης αλληλογραφίας (spam) απευθείας στο φάκελο Διαγραμμένα ίσως να μην είναι αρχικά καλή ιδέα αφού μηνύματα από φίλους και λίστες αλληλογραφίας μπορεί από λάθος να μαρκαριστούν ως κακόβουλα. Σε οποιοδήποτε φάκελο και αν το ορίσετε αυτό, βεβαιωθείτε ότι καθαρίζεται περιοδικά, ώστε να μην έχετε ένα αρκετά μεγάλο γραμματοκιβώτιο να βρίσκεται τριγύρω.

en: Multiple Identities
el: Πολλαπλές Ταυτότητες

en: Must be unique
el: Πρέπει να είναι μοναδικό

en: Name
el: Όνομα

en: Name and Address Options
el: Επιλογές Ονόματος και Διεύθυνσης

en: Name is missing
el: Το όνομα λείπει

en: Name:
el: Όνομα:

en: Never
el: Ποτέ

en: New
el: Νέο

en: New Mail
el: Νέο Ταχυδρομείο

en: New Mail Notification
el: Ειδοποίηση Νέου Ταχυδρομείου

en: New Mail Notification options saved
el: Αποθηκεύτηκαν οι επιλογές Ενημέρωσης Νέου Ταχυδρομείου

en: New Messages Only
el: Νέα Μηνύματα Όχι

en: New name:
el: Νέο όνομα:

en: NewMail Options
el: Επιλογές Νέου Ταχυδρομείου

en: Next
el: Επόμενη

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Nickname contains illegal characters
el: Το παρατσούκλι περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: No
el: Όχι

en: No Citation
el: Καμία Αναφορά

en: No Clock
el: Όχι Ρολόι

en: No Messages Found
el: Δεν Βρέθηκαν Μηνύματα

en: No Notification
el: Καμία Ειδοποίηση

en: No changes requested.
el: Δεν ζητήθηκε καμία αλλαγή.

en: No changes were made.
el: Δεν έγιναν καθόλου αλλαγές

en: No connection to server
el: Δεν υπάρχει σύνδεση στον εξυπηρετητή

en: No errors found
el: Δεν βρέθηκαν σφάλματα

en: No folders found
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι

en: No folders were found to subscribe to!
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για να γίνει η εγγραφή!

en: No folders were found to unsubscribe from!
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για τους οποίους να ακυρωθεί η εγγραφή!

en: No highlighting is defined
el: Δεν έχει οριστεί μαρκάρισμα

en: No known limits, powered by GPLTrans (free, open source)
el: Κανένας γνωστός περιορισμός, από το GPLTrans (ελεύθερο, ανοικτός κώδικας)

en: No known limits, powered by Systran
el: Κανένας γνωστός περιορισμός, από το Systran

en: No known limits, powered by Translation Experts's InterTran
el: Kανένας γνωστός περιορισμός, από το InterTran των Translation Experts

en: No login ID submitted
el: Δεν υποβλήθηκε ταυτότητα σύνδεσης

en: No messages were selected.
el: Δεν επελέγησαν μηνύματα.

en: No msg number submitted
el: Δεν υποβλήθηκε αριθμός μηνυμάτων

en: No password submitted
el: Δεν υποβλήθηκε κωδικός πρόσβασης

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
el: Δεν έχει ορισθεί κανένα βιβλίο διευθύνσεων. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: No persons matching your search was found
el: Δεν βρέθηκε κανένα άτομο που να ταιριάζει με την αναζήτηση σας

en: No server banner
el: Δεν υπάρχει banner εξυπηρετητή

en: No server specified
el: Δεν έχει καθοριστεί εξυπηρετητής

en: No sound specified
el: Δεν έχει καθοριστεί ήχος

en: No such file or directory
el: Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ή φάκελος

en: No words in your personal dictionary.
el: Δεν υπάρχουν λέξεις στο προσωπικό σας λεξικό.

en: No-one server in use. Try to add.
el: Κανένας εξυπηρετητής σε χρήση. Προσπαθήστε να προσθέσετε έναν.

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονική

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Not a file name
el: Δεν είναι όνομα αρχείου

en: Not one of the above servers
el: Όχι κάποιος από τους παραπάνω εξυπηρετητές

en: Not yet functional, currently does nothing
el: Δεν λειτουργία ακόμα, προς το παρόν δεν κάνει τίποτα

en: Note
el: Σημείωση

en: Nothing to delete!
el: Τίποτα προς διαγραφή!

en: Nov
el: Νοε

en: November
el: Νοέμβριος

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
el: Τώρα αποθηκεύεται το προσωπικό σας λεξικό... Παρακαλώ περιμένετε

en: Number of Messages to Index
el: Αριθμός Μηνυμάτων στον Κατάλογο

en: Number of supported language pairs: %s
el: Αριθμός υποστηριζόμενων ζευγαριών γλωσσών: %s

en: Number of supported languages: %s
el: Αριθμός υποστηριζόμενων γλωσσών: %s

en: OFF
el: ΚΛΕΙΣΤΟ

en: ON
el: ΑΝΟΙΧΤΟ

en: Occurs times:
el: Φορές που εμφανίζεται:

en: Oct
el: Οκτ

en: October
el: Οκτώβριος

en: On Delivery
el: Με την Παράδοση

en: On Read
el: Με την Ανάγνωση

en: Only INBOX
el: Μόνο ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Only Unseen
el: Μόνο όσα δεν έχουν Κοιταχτεί

en: Only unread messages
el: Μόνο τα μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Oops,
el: Όπα,

en: Open failed
el: Αποτυχία ανοίγματος

en: Opening IMAP server
el: Άνοιγμα εξυπηρετητή IMAP

en: Opening POP server
el: Άνοιγμα εξυπηρετητή POP

en: Option Type '%s' Not Found
el: Τύπος Επιλογής '%s' Δεν Βρέθηκε

en: Options
el: Επιλογές

en: Organization / Department
el: Οργανισμός / Τμήμα

en: Organization Logo
el: Λογότυπο Οργανισμού

en: Organization Logo Height
el: Ύψος Λογότυπου Οργανισμού

en: Organization Logo Width
el: Πλάτος Λογότυπου Οργανισμού

en: Organization Name
el: Όνομα Οργανισμού

en: Organization Preferences
el: Προτιμήσεις Οργανισμού

en: Organization Title
el: Τίτλος Οργανισμού

en: Original Message
el: Αρχικό Μήνυμα

en: Other:
el: Άλλο:

en: PHP Version
el: Έκδοση PHP

en: PHP session name
el: Όνομα συνεδρίας PHP

en: POP3 Before SMTP?
el: POP3 πριν SMTP;

en: POP3 connect:
el: POP3 σύνδεση:

en: POP3 delete:
el: POP3 διαγραφή:

en: POP3 get:
el: POP3 λήψη:

en: POP3 last:
el: POP3 τελευταίο:

en: POP3 login:
el: POP3 σύνδεση:

en: POP3 pass:
el: POP3 κωδικός:

en: POP3 quit:
el: POP3 εγκατάλειψη:

en: POP3 reset:
el: POP3 επαναφορά:

en: POP3 top:
el: POP3 κορυφή:

en: POP3 user:
el: POP3 χρήστης:

en: Paginate
el: Σελιδοποίηση

en: Password for
el: Κωδικός για

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Personal Dictionary
el: Προσωπικό Λεξικό

en: Personal Dictionary Crypto Settings
el: Κρυπτογραφικές Ρυθμίσεις Προσωπικού Λεξικού

en: Personal Dictionary Updated
el: Το Προσωπικό Λεξικό Ενημερώθηκε

en: Personal Information
el: Προσωπικές Πληροφορίες

en: Personal address book
el: Προσωπικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
el: Παρακαλώ επιλέξτε όποια από τα διαθέσιμα διεθνή λεξικά θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε όταν κάνετε έλεγχο ορθογραφίας:

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
el: Παρακαλώ επιλέξτε λέξεις που επιθυμείτε να διαγράψετε από το λεξικό σας.

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ποιο λεξικό θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε για τον ορθογραφικό έλεγχο αυτού του μηνύματος:

en: Please choose which options you wish to set up:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ποιές επιλογές επιθυμείτε να ρυθμίσετε:

en: Please contact your system administrator and report this error.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος και αναφέρετε αυτό το σφάλμα.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
el: Παρακαλώ να γίνει αποκρυπτογράφηση του προσωπικού μου λεξικού και αποθήκευση του σε μορφή καθαρού κειμένου.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
el: Παρακαλώ να κρυπτογραφηθεί το προσωπικό μου λεξικό και να αποθηκευτεί σε κρυπτογραφημένη μορφή.

en: Please make your selection first.
el: Παρακαλώ κάντε πρώτα την επιλογή σας.

en: Please wait, communicating with the server...
el: Παρακαλώ περιμένετε, επικοινωνία με τον εξυπηρετητή...

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Polish
el: Πολωνική

en: Port:
el: Θύρα:

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Post to List
el: Ταχυδρόμηση στη Λίστα

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων προτιμήσεων (%s). Μη ομαλή έξοδος

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν ήταν δυνατόν να αντιγραφεί από το προσωρινό αρχείο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν ήταν δυνατό να ανοιχθεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν ήταν δυνατό να γραφτεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν υπάρχει. Αποσυνδεθείτε, και συνδεθείτε ξανά για να δημιουργήσετε ένα εξ ορισμού αρχείο προτιμήσεων.

en: Preferences DSN
el: Προτιμήσεις DSN

en: Preferences key field
el: Πεδίο κλειδιών προτιμήσεων

en: Preferences table
el: Πίνακας προτιμήσεων

en: Preferences username field
el: Πεδίο ονόματος χρήστη προτιμήσεων

en: Preferences value field
el: Πεδίο τιμής προτιμήσεων

en: Prefix Signature with '-- ' Line
el: Πρόθεμα Υπογραφής με Γραμμή '-- '

en: Premature end of list
el: Πρόωρο τέλος λίστας

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Printer Friendly
el: Φιλικό για Εκτύπωση

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Proceed
el: Προχώρησε

en: Provider Link URI
el: Δεσμός URI Παροχέα

en: Provider Name
el: Όνομα Παροχέα

en: Quarterly
el: Τρίμηνο

en: Query:
el: Εξερεύνηση:

en: Quote Who XML
el: Ανέφερε Ποιός XML

en: Read
el: Ανάγνωσμένα

en: Read data:
el: Ανάγνωση δεδομένων:

en: Read receipt
el: Απόδειξη ανάγνωσης

en: Read:
el: Διαβασμένο:

en: Reason Given:
el: Αιτιολογία που Δόθηκε:

en: Receipt
el: Απόδειξη

en: Recent Searches
el: Πρόσφατες Αναζητήσεις

en: Reconnect from dead connection
el: Επανασύνδεση από νεκρή σύνδεση

en: Refetching message
el: Επανάληψη Λήψης μηνύματος

en: Refresh Folder List
el: Ανανέωση Λίστας Φακέλων

en: Refresh Page
el: Ανανέωση Σελίδας

en: Remote POP server Fetching Mail
el: Λήψη Ταχυδρομείου από Απομακρυσμένο Εξυπηρετητή POP

en: Remote POP server settings
el: Ρυθμίσεις απομακρυσμένου εξυπηρετητή POP

en: Remove unneccessary messages from your folder and start with your Trash folder.
el: Αφαιρέστε τα μη απαραίτητα μηνύματα από τον φάκελο σας και ξεκινήστε με τον φάκελο Διαγραμμένα.

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename a Folder
el: Μετονομασία ενός Φακέλου

en: Rename a folder
el: Μετονομασία φακέλου

en: Renamed successfully!
el: Επιτυχής μετονομασία!

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply All
el: Απάντηση Προς Όλους

en: Reply Citation Options
el: Επιλογές Αναφοράς Απάντησης

en: Reply Citation Style
el: Στυλ Αναφοράς Απάντησης

en: Reply To
el: Απάντηση Προς

en: Reply to List
el: Απάντηση στη Λίστα

en: Report as Spam
el: Ανέφερε ως Κακόβουλη Αλληλογραφία (Spam)

en: Requested action aborted: error in processing
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε διακόπηκε: σφάλμα στην επεξεργασία

en: Requested action not taken: insufficient system storage
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε δεν εκτελέστηκε: μη επαρκής αποθηκευτικός χώρος στο σύστημα

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε δεν έγινε: δεν επιτρέπεται το όνομα γραμματοκιβωτίου

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε δεν εκτελέστηκε: μη διαθέσιμο γραμματοκιβώτιο

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
el: Η ενέργεια ταχυδρομείου που ζητήθηκε διακόπηκε: υπέρβαση διαθέσιμου αποθηκευτικού χώρου

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
el: Η ενέργεια αλληλογραφίας που ζητήθηκε δεν έγινε: μη διαθέσιμο γραμματοκιβώτιο

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
el: Απαιτεί PHP 4.3.x! Πειραματικό.

en: Response:
el: Απόκριση:

en: Resume Draft
el: Επαναφορά Προχείρου

en: Return
el: Επιστροφή

en: Return to options page
el: Επιστροφή στην σελίδα επιλογών

en: Right
el: Δεξιά

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the Squirrelmail IMAP commands and your current Squirrelmail configuration. Custom command strings can be used.
el: Εκτέλεση μερικών δοκιμαστικών εντολών IMAP, με εμφάνιση της εντολής και του αποτελέσματος. Αυτά τα δοκιμαστικά χρησιμοποιούν τις εντολές IMAP του Squirrelmail και την τρέχουσα ρύθμιση του Squirrelmail. Μπορούν να χρησιμοποιηθούν προσαρμοσμένες γραμμές εντολών.

en: Russian
el: Ρώσικα

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
el: Ρώσσικες μεταφράσεις, μέγιστο μετάφρασης 500 χαρακτήρων

en: SMTP Authentication Type
el: Τύπος πιστοποίησης ταυτότητας SMTP

en: SMTP Server Address
el: Διεύθυνση Εξυπηρετητή SMTP

en: SMTP Server Port
el: Θύρα SMTP του Εξυπηρετητή

en: SPAM Filters
el: Φίλτρα Κακόβουλης Αλληλογραφίας (SPAM)

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
el: Τα φίλτρα κακόβουλης αλληλογραφίας (SPAM) σας επιτρέπουν να επιλέξετε από διάφορες "μαύρες-λίστες" βασισμένες σε DNS για να εντοπίσετε άχρηστο ταχυδρομείο στα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ σας και να το μετακινήσετε σε άλλο φάκελο (όπως τα Διαγραμμένα).

en: Same as server
el: Το ίδιο με τον Εξυπηρετητή (Server)

en: Sat
el: Σαβ

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save / Update
el: Αποθήκευση / Ενημέρωση

en: Save Draft
el: Αποθήκευση Προχείρου

en: Save Message
el: Αποθήκευση Μηνύματος

en: Save folder tree
el: Αποθήκευση δέντρου φακέλων

en: Saved Scan type
el: Τύπος Ανίχνευσης αποθηκεύτηκε

en: Saved Translation Options
el: Αποθήκευση Επιλογών Μετάφρασης

en: Saving UIDL
el: Αποθήκευση UIDL

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Search for
el: Αναζήτηση για

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Select <b>Enable Media Playing</b> to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
el: Επιλέξτε  <b>Ενεργοποίηση Εκτέλεσης Πολυμέσων</b> για να ενεργοποιήσετε την εκτέλεση ενός αρχείου πολυμέσων όταν υπάρχει στους φακέλους σας ταχυδρομείο που δεν έχετε δει. Όταν ενεργοποιηθεί, μπορείτε να καθορίσετε το αρχείο πολυμέσων που θα εκτελεστεί στο διαθέσιμο πλαίσιο αρχείου.

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select Server:
el: Επιλογή Εξυπηρετητή:

en: Select a folder
el: Επιλογή ενός Φακέλου

en: Select from the list of <b>server files</b> the media file to play when new mail arrives.  If no file is specified, "(none)", no sound will be used.
el: Επέλεξε από την λίστα των <b>αρχείων εξυπηρετητή</b> το αρχείο πολυμέσων που θα εκτελεστεί όταν καταφθάνει νέο ταχυδρομείο. Αν δεν έχει ορισθεί κάποιο αρχείο, "(κανένα)", δε θα χρησιμοποιηθεί κάποιος ήχος.

en: Select server file:
el: Επιλογή αρχείου εξυπηρετητή:

en: Select your translator:
el: Επιλογή του μεταφραστή σας:

en: Selected Server:
el: Επιλεγμένος Εξυπηρετητής:

en: Selecting the <b>Change title</b> option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers).  This will always tell you if you have new mail, even if you have <b>Check RECENT</b> enabled.
el: Επιλέγοντας το <b>Αλλαγή τίτλου</b> θα αλλάξει τον τίτλο σε μερικά προγράμματα περιήγησης για να σας ενημερώσει όταν έχετε νέο ταχυδρομείο (απαιτεί JavaScript, και και λειτουργεί μόνο στον IE αλλά δεν θα δείτε σφάλματα με άλλα προγράμματα περιήγησης).  Θα σας λέει πάντα αν έχετε νέο ταχυδρομείο, ακόμα και αν έχετε ενεργοποιήσει το <b>Έλεγχος ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ</b>.

en: Selecting the <b>Show popup</b> option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
el: Επιλέγοντας <b>Εμφάνιση αναδυόμενων παραθύρων</b> επιτρέπετε την εμφάνιση ενός αναδυόμενου παραθύρου όταν ταχυδρομείο που δεν έχετε δει είναι στους φακέλους σας (απαιτεί JavaScript).

en: Selection List Style
el: Στυλ Λίστας Επιλογής

en: Send
el: Αποστολή

en: Send Mail
el: Αποστολή Μηνύματος

en: Send read receipt now
el: Αποστολή απόδειξης ανάγνωσης τώρα

en: Sendmail Path
el: Διαδρομή του Sendmail

en: Sent Folder
el: Φάκελος Απεσταλμένα

en: Sent Subfolders Options
el: Επιλογές Υποφακέλων Απεσταλμένων

en: Sent:
el: Απεσταλμένο:

en: Sep
el: Σεπ

en: September
el: Σεπτέμβρης

en: Serbian
el: Σέρβικα

en: Server Name:
el: Όνομα Εξυπηρετητή:

en: Server Settings
el: Επιλογές Εξυπηρετητή

en: Server does not support UIDL.
el: Ο εξυπηρετητής δεν υποστηρίζει UIDL.

en: Server error...Disconnect
el: Σφάλμα Εξυπηρετητή...Αποσύνδεση

en: Server replied:
el: Απόκριση εξυπηρετητή:

en: Server responded:
el: Απόκριση του εξυπηρετητή:

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.<br>Please report this to the system administrator.
el: Ταξινόμηση από την πλευρά του εξυπηρετητή δεν υποστηρίζεται από τον εξυπηρετητή σας IMAP.<br>Παρακαλώ να το αναφέρετε στον διαχειριστή του συστήματος.

en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

en: Service not available, closing channel
el: Μη διαθέσιμη υπηρεσία, κλείσιμο διαύλου

en: Set Event
el: Ορισμός Συμβάντος

en: Set up international dictionaries
el: Ρυθμίσεις διεθνών λεξικών

en: Settings adjusted to: <strong>%s</strong> with <strong>%s</strong> as default dictionary.
el: Οι ρυθμίσεις προσαρμόστηκαν σε: <strong>%s</strong> με <strong>%s</strong> ως το  εξ ορισμού λεξικό.

en: Show 'Contain Sub.' Option
el: Εμφάνιση Επιλογής 'Περιέχει Υπο.'

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Show Clock on Folders Panel
el: Εμφάνιση Ρολογιού στο Πάνελ των Φακέλων

en: Show Folder Prefix Option
el: Εμφάνιση Επιλογής Προθέματος Φακέλου

en: Show HTML Version by Default
el: Εξ ορισμού Εμφάνιση Έκδοσης HTML

en: Show Special Folders Color
el: Εμφάνιση Χρώματος Ειδικών Φακέλων

en: Show button in toolbar
el: Εμφάνιση button στη γραμμή εργαλείων

en: Show fortunes at top of mailbox
el: Επίδειξη τυχαίων ρήσεων πάνω από το γραμματοκιβώτιο

en: Show popup window on new mail
el: Εμφάνιση παραθύρου με νέο ταχυδρομείο

en: Show translation box
el: Εμφάνιση κουτιού μετάφρασης

en: Sign Out
el: Αποσύνδεση

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Signature Options
el: Επιλογές Υπογραφής

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο υπογραφής, %s, δεν ήταν δυνατόν να αντιγραφεί από το προσωρινό αρχείο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο υπογραφής, %s, δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο υπογραφής, %s, δεν ήταν δυνατό να γραφτεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Signout Page
el: Σελίδα Εξόδου

en: Simple POP3 Fetch Mail
el: Απλή Λήψη POP3 Ταχυδρομείου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size of Editor Window
el: Μέγεθος Παραθύρου Επεξεργασίας

en: Slovenian
el: Σλοβένικη

en: Solution:
el: Λύση:

en: Some or all of the help documents are not present!
el: Κάποια ή όλα τα έγγραφα βοήθειας δεν υπάρχουν!

en: Source
el: Πηγή

en: Spam Filtering
el: Φιλτράρισμα Κακόβουλης Αλληλογραφίας (SPAM)

en: Spam is sent to <b>%s</b>
el: Κακόβουλη αλληλογραφία (Spam) εστάλη προς <b>%s</b>

en: Spam scan is limited to <b>%s</b>
el: Η Ανίχνευση κακόβουλης αλληλογραφίας περιορίζεται σε <b>%s</b>

en: SpamCop - Spam Reporting
el: SpamCop - Αναφορά κακόβουλου ταχυδρομείου (Spam)

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Special Folder Options
el: Ειδικές Επιλογές Φακέλων

en: SpellChecker Options
el: Επιλογές Διορθωτή Ορθογραφίας

en: Spellcheck completed. Commit changes?
el: Έλεγχος ορθογραφίας ολοκληρώθηκε. Να οριστικοποιηθούν οι αλλαγές;

en: SquirrelMail Notice:
el: Σημείωση SquirrelMail:

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
el: Το SquirrelMail δεν μπόρεσε να αποκωδικοποιήσει την δομή του σώματος του μηνύματος

en: SquirrelMail version %s
el: SquirrelMail έκδοση %s

en: SquirrelSpell Initiating
el: Αρχικοποίηση Διορθωτή-Squirrel

en: SquirrelSpell Options Menu
el: Μενού Επιλογών Διορθωτής-Squirrel

en: SquirrelSpell Results
el: Αποτελέσματα Διορθωτή-Squirrel

en: SquirrelSpell is misconfigured.
el: Ο Διορθωτής-Squirrel δεν έχει ρυθμιστεί καλά

en: Squirrelmail Version
el: Έκδοση Squirrelmail

en: Start time:
el: Χρόνος έναρξης:

en: Store in Folder:
el: Αποθήκευση στο Φάκελο:

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Submit
el: Υποβολή

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Subscribe to:
el: Εγγραφή:

en: Subscribed successfully!
el: Επιτυχής Εγγραφή!

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
el: Ανεπιτυχής Διαγραφή - ο φάκελος δεν υπάρχει.

en: Successful Re-encryption
el: Επιτυχής Επανα-κρυπτογράφηση

en: Successfully Saved Options
el: Επιτυχής Αποθήκευση Επιλογών

en: Suggestions
el: Εισηγήσεις

en: Suggestions:
el: Εισηγήσεις:

en: Sun
el: Κυρ

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Syntax error in parameters or arguments
el: Συντακτικό σφάλμα στις παραμέτρους ή τα ορίσματα

en: Syntax error; command not recognized
el: Συντακτικό σφάλμα, η εντολή δεν αναγνωρίζεται

en: THIS FOLDER IS EMPTY
el: ΑΥΤΟΣ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟΣ

en: TODAY
el: ΣΗΜΕΡΑ

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Take Address
el: Λήψη Διεύθυνσης

en: Temp Directory
el: Προσωρινός Φάκελος

en: Temporary authentication failure
el: Προσωρινή αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας

en: Test Sound
el: Έλεγχος Ήχου

en: The <b>Check all boxes, not just INBOX</b> option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
el: Η επιλογή  <b>Έλεγχος όλων των κιβωτίων, όχι μόνο του ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ</b> θα ελέγξει ΟΛΟΥΣ τους φακέλους σας για ταχυδρομείου που δεν έχετε δει, όχι μόνο τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ για ειδοποίηση.

en: The help has not been translated to %s.  It will be displayed in English instead.
el: Η βοήθεια δεν έχει μεταφραστεί στη γλώσσα %s. Θα εμφανιστεί στα Αγγλικά.

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index.  You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
el: Η σειρά καταλόγου είναι η σειρά με την οποία διατάσσονται οι στήλες στον κατάλογο μηνυμάτων.  Μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να μετακινήσετε στήλες για την προσαρμογή στις ανάγκες σας.

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
el: Ο αποστολέας του μηνύματος ζήτησε μία απόκριση που να δείχνει ότι έχετε διαβάσει αυτό το μήνυμα. Θα θέλατε να στείλετε απόδειξη;

en: The more messages you scan, the longer it takes.  I would suggest that you scan only new messages.  If you make a change to your filters, I would set it to scan all messages, then go view my INBOX, then come back and set it to scan only new messages.  That way, your new spam filters will be applied and you'll scan even the spam you read with the new filters.
el: Όσο περισσότερα μηνύματα ανιχνεύετε, τόσο περισσότερο χρόνος χρειάζεται.  Προτείνω να ανιχνεύσετε μόνο τα νέα μηνύματα.  Αν κάνετε κάποια αλλαγή στα φίλτρα σας, θα το ορίσω να ανιχνεύσει όλα τα μηνύματα, πηγαίνετε να δείτε τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ και μετά επιστρέψτε και ορίστε το να ανιχνεύει μόνο τα νέα μηνύματα.  Με αυτό τον τρόπο, τα νέα φίλτρα κακόβουλης αλληλογραφίας (spam) θα εφαρμοστούν και θα ανιχνεύσετε ακόμα και την κακόβουλη αλληλογραφία που διαβάσατε με τα νέα φίλτρα.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
el: Η σειρά του καταλόγου μηνυμάτων μπορεί να επαναδιαταχθεί και να αλλάξει ώστε να περιέχει κεφαλίδες με οποιαδήποτε σειρά θέλετε.

en: The server couldn't find the message you requested.
el: Ο εξυπηρετητής δε μπόρεσε να βρει το μήνυμα που ζητήσατε.

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
el: Ο έλεγχος ορθογραφίας δεν έχει τελειώσει. Πράγματι να κλείσει και να οριστικοποιηθούν οι αλλαγές;

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
el: Ο έλεγχος ορθογραφίας δεν έχει τελειώσει. Πράγματι να κλείσει και να χαθούν οι αλλαγές;

en: Theme
el: Θέμα Παρουσίασης

en: Theme Name
el: Όνομα Θέματος

en: Theme Path
el: Διαδρομή Θέματος

en: Themes
el: Θέματα

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις αλλάζουν τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η εμφάνιση και η μεταχείριση των φακέλων σας.

en: This configures settings for downloading email from a pop3 mailbox to your account on this server.
el: Κάνει ρυθμίσεις επιλογών για το κατέβασμα ταχυδρομείου από ένα γραμματοκιβώτιο pop3 στον λογαριασμό σας σε αυτόν τον εξυπηρετητή.

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
el: Προσαρμόζει ρυθμίσεις για την εκτέλεση ήχων και/η την εμφάνιση παραθύρων όταν φθάνει νέο ταχυδρομείο.

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
el: Περιέχει προσωπικές πληροφορίες για εσάς όπως το όνομα σας, η ηλεκτρονική σας διεύθυνση κλπ.

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
el: Αυτό το πακέτο (module) επιτρέπει στους Διαχειριστές να διαχειρίζονται την κεντρική διαμόρφωση του SquirrelMail από απόσταση.

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a clear-text format. Proceed?
el: Αυτό θα αποκρυπτογραφήσει το προσωπικό σας λεξικό και θα το αποθηκεύσει σε μορφή καθαρού κειμένου. Να προχωρήσω;

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
el: Αυτό θα διαγράψει το αρχείο προσωπικού σας λεξικού. Να προχωρήσω;

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
el: Αυτό θα κρυπτογραφήσει το προσωπικό σας λεξικό και θα το αποθηκεύσει σε κρυπτογραφημένη μορφή. Να προχωρήσω;

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
el: Θα στείλει ένα μήνυμα προς %s που θα ζητάει βοήθεια για αυτή τη λίστα. Θα λάβετε απάντηση με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στην παρακάτω διεύθυνση.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
el: Θα στείλει ένα μήνυμα προς %s που θα ζητάει να εγγραφείτε σε αυτή τη λίστα. Θα εγγραφείτε με την παρακάτω διεύθυνση.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
el: Θα στείλει ένα μήνυμα προς %s που θα ζητάει να ακυρωθεί η εγγραφή σας σε αυτή τη λίστα. Θα προσπαθήσει να ακυρώσει την εγγραφή για την παρακάτω διεύθυνση.

en: Thread View
el: Εμφάνιση Αλληλουχίας

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.<br>Please report this to the system administrator.
el: Ταξινόμηση thread από την πλευρά του εξυπηρετητή δεν υποστηρίζεται από τον εξυπηρετητή σας IMAP.<br>Παρακαλώ να το αναφέρετε στον διαχειριστή του συστήματος.

en: Thu
el: Πεμ

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time:
el: Ώρα:

en: Timezone Options
el: Επιλογές Ζώνης Ώρας

en: Title
el: Τίτλος

en: Title & Org. / Dept.
el: Τίτλος & Οργ. / Τμήμα

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To
el: Προς

en: To or Cc
el: Προς η Κοινοποίηση

en: To:
el: Προς:

en: Today's Fortune
el: Η σημερινή Τυχαία Ρήση

en: Toggle All
el: Αναστροφή Όλων

en: Top
el: Επάνω

en: Top Frame
el: Πλαίσιο Κορυφής

en: Transaction failed
el: Αποτυχία συναλλαγής

en: Transform Selected Messages
el: Μετασχηματισμός Επιλεγμένων Μηνυμάτων

en: Translate
el: Μετέφρασε

en: Translate inside the SquirrelMail frames
el: Μετάφραση μέσα στα πλαίσια του SquirrelMail

en: Translation Options
el: Επιλογές Μετάφρασης

en: Translation direction
el: Κατεύθυνση μετάφρασης

en: Translator
el: Μεταφραστής

en: Trash Folder
el: Φάκελος Διαγραμμένα

en: Try
el: Δοκιμή

en: Try to verify addresses
el: Προσπάθεια εξακρίβωσης διεύθυνσης

en: Tue
el: Τρι

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: UID support
el: Υποστήριξη UID

en: Unable to list addresses from %s
el: Αδύνατον να παρουσιαστούν διευθύνσεις από %s

en: Unable to update
el: Αδυναμία ανανέωσης

en: Undefined Function
el: Μη ορισμένη Λειτουργία

en: Undelivered Message Headers
el: Κεφαλίδες Μη-Απεσταλμένων Μηνυμάτων

en: University of Washington's IMAP server
el: Εξυπηρετητής IMAP University of Washington

en: Unknown Sender
el: Άγνωστος Αποστολέας

en: Unknown date
el: Άγνωστη ημερομηνία

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown error: %s
el: Άγνωστο σφάλμα: %s

en: Unknown response
el: Άγνωστη Απόκριση

en: Unknown response from IMAP server:
el: Άγνωστη απόκριση από τον εξυπηρετητή IMAP:

en: Unknown sender
el: Άγνωστος αποστολέας

en: Unknown user or password incorrect.
el: Άγνωστος χρήστης η εσφαλμένος κωδικός.

en: Unread
el: Μη αναγνωσμένα

en: Unread Message Notification Type
el: Είδος Ειδοποίησης Μη-Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: Unseen and Total
el: Όσα δεν έχουν κοιταχτεί και Συνολικά

en: Unselect All
el: Απο-Επιλογή Όλων

en: Unsubscribe
el: Ακύρωση Εγγραφής

en: Unsubscribed successfully!
el: Επιτυχής Διαγραφή!

en: Unthread View
el: Μη Εμφάνιση Αλληλουχίας

en: Up
el: Πάνω

en: Update Event
el: Ενημέρωση Συμβάντος

en: Update address
el: Ενημέρωση διεύθυνσης

en: Use "detect" to auto-detect.
el: Χρήση "εντοπισμός" για αυτόματο εντοπισμό.

en: Use Addresses
el: Χρήση Διευθύνσεων

en: Use Confirmation Flags
el: Χρήση Σημαιών Επιβεβαίωσης

en: Use Javascript
el: Χρήση Javascript

en: Use Sendmail Binary
el: Χρήση Sendmail Binary

en: Use Sent Subfolders
el: Χρήση Υποφακέλων Απεσταλμένων

en: Use Signature
el: Χρήση Υπογραφής

en: Use TLS for IMAP Connections
el: Χρήση TLS για IMAP Συνδέσεις

en: Use TLS for SMTP Connections
el: Χρήση TLS για SMTP Συνδέσεις

en: Use index number of theme
el: Χρήση αριθμού καταλόγου του Θέματος

en: Use server-side sorting
el: Χρήση ταξινόμησης από τον εξυπηρετητή

en: Use server-side thread sorting
el: Χρήση ταξινόμησης thread από τον εξυπηρετητή

en: Use the <b>Check RECENT</b> to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet.  This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
el: Χρησιμοποιήστε το <b>Έλεγχος ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ</b> για να ελέγξετε μόνο για μηνύματα τα οποία είναι πρόσφατα. Πρόσφατα μηνύματα είναι αυτά τα οποία έχουν πρόσφατα εμφανισθεί και δεν τα έχετε "δει" η ελέγξει ακόμα.  Αυτό σας γλιτώνει από τη συνεχή ενόχληση με ήχους η αναδυόμενα παράθυρα για ταχυδρομείου που δεν έχετε δει.

en: User '%s' already exist
el: Ο χρήστης '%s' υπάρχει ήδη

en: User '%s' does not exist
el: Ο χρήστης '%s' δεν υπάρχει

en: User not local; please try forwarding
el: Μη τοπικός χρήστης, παρακαλώ δοκιμάστε προώθηση

en: User-Defined
el: Ορισμού από Χρήστη

en: User-Defined Citation End
el: Τέλος Αναφοράς Ορισμού από Χρήστη

en: User-Defined Citation Start
el: Αρχή Αναφοράς Ορισμού από Χρήστη

en: Username:
el: Όνομα Χρήστη:

en: Usernames in Lowercase
el: Ονόματα χρηστών με πεζά

en: Using <strong>%s</strong> dictionary (system default) for spellcheck.
el: Χρήση του λεξικού <strong>%s</strong> (προεπιλογή συστήματος) για έλεγχο ορθογραφίας.

en: View Full Header
el: Εμφάνιση Πλήρους Κεφαλίδας

en: View Message
el: Εμφάνιση μηνύματος

en: View Message details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών μηνύματος

en: View Printable Version
el: Δείτε Εκτυπώσιμη Έκδοση

en: View Unsafe Images
el: Εμφάνιση Μη-ασφαλών Εικόνων

en: View message
el: Εμφάνιση μηνύματος

en: Viewing Full Header
el: Εμφάνιση Πλήρους Κεφαλίδας

en: Viewing Message: <B>%s</B> (1 total)
el: Εμφάνιση μηνύματος: <B>%s</B> (1 σύνολο)

en: Viewing Messages: <B>%s</B> to <B>%s</B> (%s total)
el: Προβολή Μηνυμάτων: <B>%s</B> έως <B>%s</B> (%s σύνολο)

en: Viewing a Business Card
el: Βλέπετε μια Επιχειρηματική Κάρτα

en: Viewing a text attachment
el: Βλέπετε συνημμένο σε μορφή κειμένου

en: Viewing an image attachment
el: Εμφάνιση συνημμένου σε μορφή εικόνας

en: WARNING! Tell your admin to set the SpamFilters_YourHop variable
el: ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ! Πείτε στον διαχειριστή σας να ορίσει την μεταβλητή  SpamFilters_YourHop

en: Warning,
el: Προειδοποίηση,

en: Was displayed on %s
el: Εμφανίστηκε %s

en: Web Page
el: Ιστοσελίδα

en: Wed
el: Τετ

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: What to Scan:
el: Τι να Ανιχνευθεί:

en: When composing:
el: Κατά την σύνταξη:

en: When reading:
el: Κατά την ανάγνωση:

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
el: Ποιός μεταφραστής θα πρέπει να χρησιμοποιείται όταν λαμβάνετε μηνύματα σε διαφορετική γλώσσα;

en: White
el: Λευκό

en: Width of Compose Window
el: Πλάτος Παραθύρου Σύνθεσης

en: Width of Folder List
el: Πλάτος Λίστας Φακέλων

en: Work Phone
el: Τηλέφωνο Εργασίας

en: Wrap Incoming Text At
el: Αναδίπλωση Εισερχόμενου Κειμένου Σε

en: Write failed
el: Απέτυχε η εγγραφή

en: Write to addressbook failed
el: Η εγγραφή στο βιβλίο διευθύνσεων απέτυχε

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yes
el: Ναι

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
el: Επίσης αποφασίζετε αν θέλετε να εμφανίζεται το κουτί μετάφρασης, και πού θα είναι τοποθετημένο.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
el: Μπορείτε να αλλάξετε τον τρόπο εμφάνισης του SquirrelMail και του πως παρουσιάζει πληροφορίες προς εσάς, όπως χρώματα, τη γλώσσα και άλλες ρυθμίσεις.

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
el: Μπορείτε είτε να διαγράψετε το λεξικό σας ή να πληκτρολογήσετε τον παλιό κωδικό. Όχι και τα δύο.

en: You can only edit one address at the time
el: Μπορείτε να τροποποιήσετε μόνο μια διεύθυνση κάθε φορά

en: You have been successfully signed out.
el: Έχετε αποσυνδεθεί επιτυχώς.

en: You have new mail!
el: Έχετε νέο ταχυδρομείο!

en: You have not filled in the "To:" field.
el: Δεν έχετε συμπληρώσει το πεδίο "Προς:".

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
el: Δεν έχετε επιλέξει κάποιον φάκελο για διαγραφή. Παρακαλώ κάντε το.

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
el: Δεν έχετε επιλέξει φάκελο για μετονομασία. Παρακαλώ κάντε το.

en: You must be logged in to access this page.
el: Πρέπει να έχετε συνδεθεί για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: You must make a choice
el: Πρέπει να επιλέξετε

en: You need to have php4 installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
el: Πρέπει να έχετε εγκαταστήσει php4 με ενεργοποιημένες τις λειτουργίες multibyte string (χρήση επιλογής ρυθμίσεων --with-mbstring)

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure.  However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
el: Πρέπει να γνωρίζετε ότι η κρυπτογράφηση που χρησιμοποιείται για να αποθηκευτεί ο κωδικός σας δεν είναι τελείως ασφαλής. Ωστόσο, αν χρησιμοποιείτε pop, έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει κρυπτογράφηση. Επιπλέον, η κρυπτογράφηση που κάνουμε για να τον αποθηκεύσουμε στον εξυπηρετητή μπορεί να αναστραφεί από έναν χάκερ που διαβάζει την πηγή προς αυτό το αρχείο.

en: Your Message has been sent
el: Το Μήνυμα σας έχει αποσταλεί

en: Your current timezone
el: Η τρέχουσα ζώνη της ώρας σας

en: Your message
el: Το μήνυμα σας

en: Your personal dictionary has been <strong>decrypted</strong> and is now stored as <strong>clear text</strong>.
el: Το προσωπικό σας λεξικό έχει  <strong>αποκρυπτογραφηθεί</strong> και είναι πλέον αποθηκευμένο ως <strong>καθαρό κείμενο</strong>.

en: Your personal dictionary has been <strong>encrypted</strong> and is now stored in an <strong>encrypted format</strong>.
el: Το προσωπικό σας λεξικό έχει  <strong>κρυπτογραφηθεί</strong> και είναι πλέον αποθηκευμένο σε <strong>κρυπτογραφημένη μορφή</strong>.

en: Your personal dictionary was erased.
el: Το προσωπικό σας λεξικό διαγράφηκε.

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
el: Το προσωπικό σας λεξικό διαγράφηκε. Παρακαλώ κλείστε αυτό το παράθυρο και κάντε κλικ στο κουμπί "Έλεγχος Ορθογραφίας" για να αρχίσετε τον ορθογραφικό σας έλεγχο από την αρχή.

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
el: Το προσωπικό σας λεξικό επανα-κρυπτογραφήθηκε με επιτυχία. Τώρα επιστρέψτε στο μενού &quot;Επιλογές Ελέγχου Ορθογραφίας&quot; και κάντε την επιλογή σας ξανά.

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
el: Το προσωπικό σας λεξικό επανα-κρυπτογραφήθηκε με επιτυχία. Παρακαλώ κλείστε αυτό το παράθυρο και κάντε ξανά κλικ στο κουμπί "Έλεγχος Ορθογραφίας" για να αρχίσετε τον ορθογραφικό σας έλεγχο από την αρχή.

en: Your search failed with the following error(s)
el: Η αναζήτηση σας απέτυχε με τα ακόλουθο(-α) σφάλμα(τα)

en: Your server options are as follows:
el: Οι επιλογές του εξυπηρετητή σας έχουν ως εξής:

en: [<i>not set yet</i>]
el: [<i>δεν έχει οριστεί ακόμα</i>]

en: ] messages
el: ] μηνύματα

en: abort
el: διακοπή

en: apop authentication failed
el: αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας apop

en: as a subfolder of
el: ως υποφάκελος του

en: authentication failed
el: αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας

en: connection does not exist
el: η σύνδεση δεν υπάρχει

en: connection not established
el: δεν έχει δημιουργηθεί σύνδεση

en: delete
el: διαγραφή

en: down
el: κάτω

en: download
el: κατέβασμα

en: edit
el: επεξεργασία

en: forget
el: ξέχασε το

en: from English
el: από Αγγλικά

en: in
el: σε

en: in the center
el: στο κέντρο

en: less
el: λιγότερα

en: mailbox
el: γραμματοκιβώτιο

en: more
el: περισσότερα

en: no login ID submitted
el: δεν υποβλήθηκε ταυτότητα σύνδεσης

en: not available
el: μη διαθέσιμο

en: purge
el: εκκαθάριση

en: quote
el: ανέφερε

en: refresh folder list
el: ανανέωση καταλόγου φακέλων

en: refresh unseen/total info
el: ανανέωση πληροφοριών μη αναγνωσμένων/συνολικών

en: remove
el: αφαίρεση

en: requested
el: αιτήθηκε

en: requires JavaScript to work
el: απαιτεί JavaScript για να λειτουργήσει

en: said
el: είπε

en: save
el: αποθήκευση

en: search
el: εξερεύνηση

en: sent
el: απεστάλη

en: subject
el: θέμα

en: the provided bodystructure by your imap-server
el: η παρεχόμενη δομή σώματος από τον εξυπηρετητή σας IMAP

en: to English
el: σε Αγγλικά

en: to the left
el: προς τα δεξιά

en: to the right
el: προς τα δεξιά

en: to:
el: προς:

en: up
el: πάνω

en: view
el: θεώρηση

en: who
el: ποιός

en: with move option
el: με την επιλογή μετακίνησης
