squirrelmail - en to ca translation catalogue (805 entries)

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: All
ca: Tots

en: Name
ca: Nom

en: E-mail
ca: Correu Electrònic

en: Info
ca: Informació

en: Source
ca: Origen

en: To
ca: A

en: Bcc
ca: Còpia cega

en: Use Addresses
ca: Utilitzar Adreces

en: Address Book Search
ca: Cercar a la llibreta d'adreces

en: Search for
ca: Cercar per

en: in
ca: a

en: All address books
ca: Totes les llibretes d'adreces

en: Search
ca: Cercar

en: List all
ca: Llistar tots

en: Unable to list addresses from %s
ca: Impossible llistar direccions des de %s

en: Your search failed with the following error(s)
ca: La recerca ha fallat amb els següents errors

en: No persons matching your search was found
ca: No s'ha trobat cap persona amb aquestes dades.

en: Return
ca: Tornar

en: Close
ca: Tancar

en: Nickname
ca: Àlias

en: Must be unique
ca: Ha de ser únic

en: E-mail address
ca: Direcció de correu

en: Last name
ca: Cognom

en: First name
ca: Nom

en: Additional info
ca: Informació Addicional

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
ca: No hi ha cap llibreta d'adreces. Posis en contacte amb l'administrador.

en: You can only edit one address at the time
ca: Només pot editar una direcció cada vegada

en: Update address
ca: Actualitzar adreça

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Add address
ca: Afegir Direcció

en: Edit selected
ca: Editar Seleccionats

en: Delete selected
ca: Esborrar Seleccionats

en: Add to %s
ca: Afegir a %s

en: said
ca: va dir

en: quote
ca: cita

en: who
ca: qui

en: Subject
ca: Assumpte

en: From
ca: De

en: Date
ca: Data

en: Original Message
ca: Missatge original

en: Draft Email Saved
ca: Esborrany desat

en: Could not move/copy file. File not attached
ca: No es pot moure/copiar el fitxer. Fitxer no adjuntat.

en: Draft Saved
ca: Esborrany desat

en: Your Message has been sent
ca: El missatge ha estat enviat

en: From:
ca: De:

en: To:
ca: A:

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Send
ca: Enviar

en: Attach:
ca: Adjunt:

en: Add
ca: Afegir

en: Delete selected attachments
ca: Esborrar Adjunts Seleccionats

en: Priority
ca: Prioritat

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Receipt
ca: Rebut

en: On Delivery
ca: En enviar

en: Signature
ca: Signatura

en: Addresses
ca: Adreces

en: Save Draft
ca: Desar l'esborrany

en: You have not filled in the "To:" field.
ca: No ha completat el camp "A:"

en: Illegal folder name.  Please select a different name.
ca: Nom de carpeta il·legal - Per favor seleccioni un nom diferent.

en: Click here to go back
ca: Faci clic aquí per tornar

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
ca: No ha seleccionat cap carpeta a eliminar. Faci-ho sisplau.

en: Delete Folder
ca: Eliminar Carpeta

en: Yes
ca: Sí

en: Folders
ca: Carpetes

en: Subscribed successfully!
ca: S'ha donat d'alta correctament!

en: Unsubscribed successfully!
ca: S'ha donat de baixa correctament!

en: Deleted folder successfully!
ca: La carpeta s'ha esborrat!

en: Created folder successfully!
ca: Carpeta creada!

en: Renamed successfully!
ca: S'ha canviat el nom correctament!

en: refresh folder list
ca: actualitzar llista de carpetes

en: Create Folder
ca: Crear carpeta

en: as a subfolder of
ca: com subcarpeta de

en: None
ca: Cap

en: Let this folder contain subfolders
ca: Permetre a aquesta carpeta que contingui altres carpetes

en: Create
ca: Crear

en: Rename a Folder
ca: Canviar nom d'una carpeta

en: Select a folder
ca: Seleccioni una carpeta

en: Rename
ca: Canviar nom

en: No folders found
ca: No s'han trobat carpetes

en: Delete
ca: Eliminar

en: Unsubscribe
ca: Donar-se de baixa

en: Subscribe
ca: Donar-se d'alta

en: No folders were found to unsubscribe from!
ca: No s'han trobat carpetes per donar-se de baixa!

en: No folders were found to subscribe to!
ca: No s'han trobat carpetes per donar-se d'alta!

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
ca: No ha seleccionat cap carpeta per reanomenar. Faci-ho sisplau.

en: Rename a folder
ca: Canviar nom d'una carpeta

en: New name:
ca: Nova Carpeta

en: Submit
ca: Enviar

en: Help
ca: Ajuda

en: The help has not been translated to %s.  It will be displayed in English instead.
ca: L'ajut no ha estat traduïda a %s. Aquesta es mostrara en Anglès

en: Some or all of the help documents are not present!
ca: No s'ha pogut trobar algun o cap dels documents d'ajuda!

en: Table of Contents
ca: Taula de Continguts

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Top
ca: Dalt

en: Viewing an image attachment
ca: Veure una imatge adjunta

en: View message
ca: Veure missatge

en: Download this as a file
ca: Descarregar aquest missatge com un fitxer

en: INBOX
ca: Bústia d'entrada

en: purge
ca: netejar

en: Last Refresh
ca: Darrera actualització

en: Login
ca: Entrar

en: %s Logo
ca: Entrar a %s

en: SquirrelMail version %s
ca: SquirrelMail versió %s

en: By the SquirrelMail Development Team
ca: Per l'equip de desenvolupament de SquirrelMail

en: %s Login
ca: Entrar a %s

en: Name:
ca: Usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: No messages were selected.
ca: No hi ha missatges seleccionats.

en: Options
ca: Opcions

en: Message Highlighting
ca: Ressaltat de Missatges

en: New
ca: Nou

en: Done
ca: Fet

en: To or Cc
ca: A o Còpia

en: Edit
ca: Editar

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: No highlighting is defined
ca: No hi ha definit res per ressaltar

en: Identifying name
ca: Nom per identificar-lo

en: Dark Blue
ca: Blau Fosc

en: Dark Green
ca: Verd Fosc

en: Dark Yellow
ca: Groc Fosc

en: Dark Cyan
ca: Cyan Fosc

en: Dark Magenta
ca: Magenta Fosc

en: Light Blue
ca: Blau brillant

en: Light Green
ca: Verd brillant

en: Light Yellow
ca: Groc brillant

en: Light Cyan
ca: Cyan brillant

en: Light Magenta
ca: Magenta brillant

en: Dark Gray
ca: Gris Fosc

en: Medium Gray
ca: Gris Mig

en: Light Gray
ca: Gris brillant

en: White
ca: Blanc

en: Other:
ca: Un altra:

en: Ex: 63aa7f
ca: Ex.: 63aa7f

en: Matches
ca: Coincideix amb

en: Alternate Identity %d
ca: Identitat alternativa %d

en: Advanced Identities
ca: Configuració avançada d'identitats

en: Default Identity
ca: Identitat per defecte

en: Add a New Identity
ca: Afegir una nova identitat

en: Full Name
ca: Nom complet

en: E-Mail Address
ca: Direcció de correu

en: Reply To
ca: Respondre a

en: Save / Update
ca: Desar

en: Make Default
ca: Establir per defecte

en: Move Up
ca: Moure Amunt

en: Index Order
ca: Ordre dels índexs

en: Checkbox
ca: Botó de selecció

en: Flags
ca: Estat

en: Size
ca: Mida

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index.  You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
ca: L'ordre dels índexs és l'ordre en què les columnes es mostren el la llistade missatges. Pot afegir, eliminar i moure les columnes per tal de satisferles seves necessitats.

en: up
ca: amunt

en: down
ca: avall

en: remove
ca: eliminar

en: Return to options page
ca: Retornar a la pàgina d'opcions

en: Personal Information
ca: Informació Personal

en: Display Preferences
ca: Preferències de Pantalla

en: Folder Preferences
ca: Preferències de Carpetes

en: Successfully Saved Options
ca: La seva informació personal s'ha actualitzat correctament!

en: Refresh Folder List
ca: Actualitzar la llista de carpetes

en: Refresh Page
ca: Actualitzar la pàgina

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
ca: Això conté informació personal com el seu nom d'usuari, direcció de correu, etc. Tambè permet crear la signatura que volem que apareguin En els nostres e-mail's

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
ca: Vostè por canviar la forma de veure SquirrelMail y la forma en que la informació serà mostrada, com l'idioma, colors, etc. ...

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list.  This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
ca: Basat en els criteris predefinits, els missatges entrants poden ser mostrats amb diferents colors de fons a la llista de missatges. Per ajudar-lo a distingir fàcilment de qui ve (especialment per les llistes de correu)

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
ca: Opcions de com les seves carpetes seran mostrades i utilitzades. Totes aquestes opcions serviran per la paperera, la carpeta Send i com volem que es notifiquin els missatges no llegits.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
ca: L'ordre de l'índex de missatges es pot configurar per tal de contenir les capçaleres en l'ordre que desitjat.

en: Message not printable
ca: El missatge no es pot imprimir

en: Printer Friendly
ca: Versió per impressora

en: Print
ca: Imprimir

en: View Printable Version
ca: Veure la versió per impressora

en: Read:
ca: Llegit:

en: Your message
ca: El seu missatge

en: Sent:
ca: Enviat:

en: Was displayed on %s
ca: Ha estat visualitzat el %s

en: less
ca: menys

en: more
ca: més

en: Mailer
ca: Client de correu

en: Read receipt
ca: Rebut de lectura

en: requested
ca: demanat

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
ca: El remitent del missatge ha demanat una resposta per indicar que ha llegit aquest missatge. Vol enviar aquest rebut?

en: Send read receipt now
ca: Enviar rebut de lectura ara

en: Message List
ca: Llista de missatges

en: Resume Draft
ca: Continuar esborrany

en: Edit Message as New
ca: Editar el missatge com a nou

en: Forward
ca: Reenviar

en: Reply
ca: Respondre

en: Reply All
ca: Respondre a tots

en: View Full Header
ca: Veure capçalera completa

en: Attachments
ca: Fitxers adjunts:

en: You must be logged in to access this page.
ca: Necessita un nom i una clau d'accés valida per poder accedir.

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: edit
ca: editar

en: search
ca: cercar

en: delete
ca: eliminar

en: Recent Searches
ca: Cerques recents

en: save
ca: desar

en: forget
ca: oblidar

en: Current Search
ca: Cerca actual

en: All Folders
ca: Totes les carpetes

en: Body
ca: Cos

en: Everywhere
ca: Tots

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: No Messages Found
ca: No s'han trobat missatges.

en: Sign Out
ca: Desconnectar-se

en: You have been successfully signed out.
ca: Vostè s'ha desconnectat correctament.

en: Click here to log back in.
ca: Faci clic aquí per tornar a entrar

en: Viewing a Business Card
ca: Veure tarjeta de visita

en: Title
ca: Títol

en: Email
ca: Correu Electrònic

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Organization / Department
ca: Organització / Departament

en: Address
ca: Adreça

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: Cellular Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Note
ca: Nota

en: Add to Addressbook
ca: Afegir a la llibreta d'adreces

en: Title & Org. / Dept.
ca: Títol i Org. / Dep.

en: Viewing Full Header
ca: Veure la capçalera completa

en: Viewing a text attachment
ca: Veure un text adjuntat

en: Personal address book
ca: Llibreta d'adreces personal

en: Database error: %s
ca: Error en la base de dades: %s

en: Addressbook is read-only
ca: La llibreta d'adreces es sols de lectura

en: User '%s' already exist
ca: Usuari '%s' ja existeix

en: User '%s' does not exist
ca: Usuari '%s' no existeix

en: Global address book
ca: Llibreta d'adreces global

en: No such file or directory
ca: No s'ha trobat el fitxer o el directori

en: Open failed
ca: Fallida al obrir

en: Can not modify global address book
ca: No es pot modificar la llibreta d'adreces global

en: Not a file name
ca: No es un nom de fitxer

en: Could not lock datafile
ca: No se pot bloquejar el fitxer de dades

en: Write to addressbook failed
ca: Error al escriure la llista de contactes

en: Error initializing addressbook database.
ca: Error inicialitzant la base de dades de la llibreta d'adreces.

en: Error opening file %s
ca: Error obrint el fitxer %s

en: Error initializing global addressbook.
ca: Error inicialitzant la llibreta d'adreces global.

en: Error initializing LDAP server %s:
ca: Error al posar en marxa el servei LDAP %s:

en: Invalid input data
ca: Dades entrades invalides

en: Name is missing
ca: Ha d'especificar el nom

en: E-mail address is missing
ca: Ha d'especificar una direcció de correu

en: Nickname contains illegal characters
ca: L'alias conté caràcters no vàlids

en: view
ca: veure

en: Business Card
ca: Tarjeta de visita

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: May
ca: Maig

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Setembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
ca: Error en la base de dades de preferències (%s). Sortint anormalment.

en: Unknown user or password incorrect.
ca: Usuari desconegut o contrasenya incorrecte.

en: Click here to try again
ca: Faci clic aquí per tornar a intentar

en: Click here to return to %s
ca: Faci clic aquí per tornar a %s

en: Go to the login page
ca: Anar a la pàgina d'entrada

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
ca: El fitxer de preferències, %s, no existeix. Desconnecti's i torni a entrar per crear un fitxer de preferències per defecte.

en: Error opening %s
ca: Error obrint %s

en: Please contact your system administrator and report this error.
ca: Sisplau, contacti amb l'administrador del sistema i informi d'aquest error

en: Could not create initial preference file!
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de preferències inicial!

en: %s should be writable by user %s
ca: %s hauria de poder ser escrit per l'usuari %s

en: ERROR : Could not complete request.
ca: ERROR: No s'ha pogut completar la comanda.

en: Query:
ca: Petició:

en: Reason Given:
ca: Motiu donat:

en: ERROR : Bad or malformed request.
ca: ERROR: Comanda mal feta.

en: Server responded:
ca: El servidor ha respost:

en: Error connecting to IMAP server: %s.
ca: Error connectant al servidor d'IMAP: %s.

en: Bad request: %s
ca: Mala comanda: %s

en: Unknown error: %s
ca: Error desconegut: %s

en: Read data:
ca: Dades llegides:

en: (no subject)
ca: (sense assumpte)

en: Unknown Sender
ca: Remitent desconegut

en: Unknown response from IMAP server:
ca: Resposta desconeguda del servidor IMAP:

en: THIS FOLDER IS EMPTY
ca: AQUESTA CARPETA ES BUIDA

en: Transform Selected Messages
ca: Canviar els missatges seleccionats

en: Move
ca: Moure

en: Expunge
ca: Netejar

en: mailbox
ca: bústia

en: Read
ca: Llegit

en: Unread
ca: No llegit

en: Unthread View
ca: Vista desenllaçada

en: Thread View
ca: Vista enllaçada

en: Toggle All
ca: Seleccionar-los tots

en: Unselect All
ca: Desseleccionar-los tots

en: Select All
ca: Seleccionar-los tots

en: Viewing Messages: <B>%s</B> to <B>%s</B> (%s total)
ca: Veient missatges: <B>%s</B> al <B>%s</B> (%s en total)

en: Viewing Message: <B>%s</B> (1 total)
ca: Veient missatge: <B>%s</B> (1 en total)

en: Paginate
ca: Paginar

en: Show All
ca: Mostrar-los tots

en: Command:
ca: Comanda:

en: Response:
ca: Resposta:

en: Message:
ca: Missatge:

en: FETCH line:
ca: FETCH linia:

en: Hide Unsafe Images
ca: Desar imatges insegures

en: View Unsafe Images
ca: Veure imatges insegures

en: download
ca: descarregar

en: Option Type '%s' Not Found
ca: L'opció '%s' no ha estat trobada

en: Current Folder
ca: Carpeta actual

en: Compose
ca: Redactar

en: Error creating directory %s.
ca: Error creant el directori %s

en: Could not create hashed directory structure!
ca: No s'ha pogut crear l'estructura de directori indexada

en: General Display Options
ca: Opcions generals de visualització

en: Theme
ca: Tema

en: Default
ca: Per defecte

en: Custom Stylesheet
ca: Stylesheet per defecte

en: Language
ca: Idioma

en: Use Javascript
ca: Utilitzar JavaScript

en: Autodetect
ca: Autodetectar

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Mailbox Display Options
ca: Opcions de visualització de la bústia

en: Number of Messages to Index
ca: Numero de missatges a indexar

en: Enable Alternating Row Colors
ca: Habilitar l'alternança de colors a les files

en: Enable Page Selector
ca: Habilitar el seleccionador de pàgina

en: Maximum Number of Pages to Show
ca: Nombre màxim de pàgines a mostrar

en: Message Display and Composition
ca: Visualització i redacció de missatges

en: Wrap Incoming Text At
ca: Desar texts entrants a

en: Size of Editor Window
ca: Mida de la finestra de l'editor

en: Location of Buttons when Composing
ca: Distribució dels botons redactant

en: Before headers
ca: Abans de les capçaleres

en: Between headers and message body
ca: Entre les capçaleres i el cos del missatge

en: After message body
ca: Després del cos del missatge

en: Addressbook Display Format
ca: Format de la llibreta d'adreces

en: Javascript
ca: JavaScript

en: Show HTML Version by Default
ca: Mostrar versió HTML per defecte

en: Include Me in CC when I Reply All
ca: Incloure'm a mi i als destinataris de còpia quan seleccionoRespondre a Tots

en: Enable Mailer Display
ca: Mostrar el client de correu

en: Display Attached Images with Message
ca: Mostrar les imatges adjuntades amb el missatge

en: Enable Printer Friendly Clean Display
ca: Netejar la visualització en la versió per a impressora

en: Special Folder Options
ca: Opcions especials de carpetes

en: Folder Path
ca: Ubicació de Carpetes

en: Do not use Trash
ca: No utilitzar paperera

en: Trash Folder
ca: Paperera

en: Do not use Sent
ca: No utilitzar Elements enviats

en: Sent Folder
ca: Elements enviats

en: Do not use Drafts
ca: No utilitzar Esborranys

en: Draft Folder
ca: Carpeta d'Esborranys

en: Folder List Options
ca: Opcions de la llista de carpetes

en: Location of Folder List
ca: Localització de la llista de carpetes

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Width of Folder List
ca: Amplada de la Llista de Carpetes

en: Minutes
ca: Minuts

en: Seconds
ca: Segons

en: Minute
ca: Minut

en: Auto Refresh Folder List
ca: Actualitzar automàticament de la llista de carpetes

en: Enable Unread Message Notification
ca: Notificació de missatges no llegits

en: No Notification
ca: No Notificar

en: Only INBOX
ca: Tant sols carpeta

en: Unread Message Notification Type
ca: Tipus de Notificació de missatges no llegits

en: Only Unseen
ca: Només no llegits

en: Unseen and Total
ca: No llegits y total

en: Show Clock on Folders Panel
ca: Mostrar l'hora en el panell de les carpetes

en: No Clock
ca: Sense hora

en: Hour Format
ca: Format de l'hora

en: 12-hour clock
ca: 12 hores

en: 24-hour clock
ca: 24 hores

en: Memory Search
ca: Cerca en memòria

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Name and Address Options
ca: Opcions de nom i adreça

en: Email Address
ca: Adreça de correu

en: Edit Advanced Identities
ca: Edició avançada d'identitats

en: (discards changes made on this form so far)
ca: (no té en compta els canvis fets fins ara en aquest formulari)

en: Multiple Identities
ca: Múltiples identitats

en: Same as server
ca: La mateixa del servidor

en: Timezone Options
ca: Opcions de la zona horària

en: Your current timezone
ca: La seva zona horària actual

en: Reply Citation Options
ca: Opcions en el text de resposta

en: Reply Citation Style
ca: Estil del text de resposta

en: No Citation
ca: Sense text

en: AUTHOR Said
ca: L'AUTOR va dir

en: Quote Who XML
ca: Citar qui XML

en: User-Defined
ca: Definit per l'usuari

en: User-Defined Citation Start
ca: Inici del text definit per l'usuari

en: User-Defined Citation End
ca: Fi del text definit per l'usuari

en: Signature Options
ca: Opcions sobre la signatura

en: Use Signature
ca: Utilitzar signatura

en: Prefix Signature with '-- ' Line
ca: Precedir la signatura amb una línia amb '-- '

en: Config File Version
ca: Versió del fitxer de configuració

en: Squirrelmail Version
ca: SquirrelMail versió

en: PHP Version
ca: Versió PHP

en: Organization Preferences
ca: Preferències d'Organització

en: Organization Name
ca: Nom de l'Organització

en: Organization Logo
ca: Logotip de l'Organització

en: Organization Logo Width
ca: Amplada del logo de l'Organització

en: Organization Logo Height
ca: Alçada del logo de l'Organització

en: Organization Title
ca: Títol de l'Organització

en: Signout Page
ca: Pàgina de desconnexió

en: Default Language
ca: Idioma per defecte

en: Top Frame
ca: Marc superior

en: Server Settings
ca: Configuració del servidor

en: Mail Domain
ca: Domini del correu

en: IMAP Server Address
ca: Adreça del servidor IMAP

en: IMAP Server Port
ca: Port del servidor IMAP

en: IMAP Server Type
ca: Tipus de servidor IMAP

en: Cyrus IMAP server
ca: Servidor IMAP Cyrus

en: University of Washington's IMAP server
ca: Servidor IMAP de la Universitat de Washington

en: Microsoft Exchange IMAP server
ca: Servidor IMAP de Microsoft Exchange

en: Courier IMAP server
ca: Servidor IMAP Courier

en: Not one of the above servers
ca: Cap dels servidors anteriors

en: IMAP Folder Delimiter
ca: Delimitador de carpetes IMAP

en: Use "detect" to auto-detect.
ca: Utilitzar "detectar" per autodetectar.

en: Sendmail Path
ca: Ruta de Sendmail

en: SMTP Server Address
ca: Adreça del servidor SMTP

en: SMTP Server Port
ca: Port del servidor SMTP

en: Invert Time
ca: Invertir l'hora

en: Use Confirmation Flags
ca: Utilitar les opcions de configuració

en: Folders Defaults
ca: Configuració de les carpetes

en: Default Folder Prefix
ca: Prefix per defecte de les carpetes

en: Show Folder Prefix Option
ca: Mostrar l'opció de prefix de carpeta

en: By default, move to trash
ca: Per defecte, moure a la paperera

en: By default, move to sent
ca: Per defecte, moure als elements enviats

en: By default, save as draft
ca: Per defecte, desar com a esborrany

en: List Special Folders First
ca: Llistar primer les carpetes especials

en: Show Special Folders Color
ca: Mostrar amb color les carpetes especials

en: Auto Expunge
ca: Neteja automàtica

en: Default Sub. of INBOX
ca: Fer sub. d'INBOX per defecte

en: Show 'Contain Sub.' Option
ca: Mostrar l'opció 'Conté sub.'

en: Default Unseen Notify
ca: Notificació per defecte

en: Default Unseen Type
ca: Tipus de notificació per defecte

en: Auto Create Special Folders
ca: Crear automàticament carpetes especials

en: Default Javascript Adrressbook
ca: Llibreta d'adreces amb JavaScript

en: Auto delete folders
ca: Superessió automàtica de carpetes

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Default Charset
ca: Joc de caràcters per defecte

en: Data Directory
ca: Directori de dades

en: Temp Directory
ca: Directori temporal

en: Hash Level
ca: Nivell d'indexació

en: Hash Disabled
ca: Indexació deshabilitada

en: Moderate
ca: Alt

en: Medium
ca: Mig

en: Default Left Size
ca: Mida esquerra per defecte

en: Usernames in Lowercase
ca: Noms d'usuari en minúscules

en: Allow use of priority
ca: Permetre l'ús de prioritats

en: Hide SM attributions
ca: Amagar atributs d'SM?

en: Enable use of delivery receipts
ca: Habilitar l'ús de rebuts d'enviament

en: Allow editing of identities
ca: Permetre l'edició d'identitats

en: Allow editing of full name
ca: Permetre l'edició del nom complet

en: Message of the Day
ca: Missatge del dia

en: Database
ca: Base de dades

en: Address book DSN
ca: DSN de la llibreta d'adreces

en: Address book table
ca: Taula de la llibreta d'adreces

en: Preferences DSN
ca: Preferències de DSN

en: Preferences table
ca: Taula de preferències

en: Preferences username field
ca: Preferències del camp del nom d'usuari

en: Preferences key field
ca: Camp clau de preferències

en: Preferences value field
ca: Preferències del valor del camp

en: Themes
ca: Temes

en: Style Sheet URL (css)
ca: URL de l'Style Sheet (css)

en: Configuration Administrator
ca: Administrador de configuració

en: Theme Name
ca: Nom del tema

en: Theme Path
ca: Ruta del tema

en: Plugins
ca: Endollats

en: Change Settings
ca: Canviar la configuració

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
ca: El fitxer de configuració no es pot obrir. Sisplau comprovi el fitxer config.php

en: Administration
ca: Administració

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
ca: Aquest mòdul permet als administradors manejar la configuració principal de l'Squirrelmail de forma remota.

en: Bug Reports:
ca: Informes d'errors:

en: Show button in toolbar
ca: Mostrar el butó al la barra d'eines

en: TODAY
ca: AVUI

en: Go
ca: Anar

en: ADD
ca: AFEGIR

en: EDIT
ca: EDITAR

en: DEL
ca: ELIMINAR

en: Start time:
ca: Hora d'inici:

en: Length:
ca: Durada:

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Title:
ca: Títol:

en: Set Event
ca: Desar esdeveniment

en: Event Has been added!
ca: L'esdeveniment ha estat afegit!

en: Date:
ca: Data:

en: Time:
ca: Hora:

en: Day View
ca: Vista diaria

en: Do you really want to delete this event?
ca: Realment vols eliminar aquest esdeveniment?

en: Event deleted!
ca: Esdeveniment eliminat!

en: Nothing to delete!
ca: Res a eliminar!

en: Update Event
ca: Actualitzar esdeveniment

en: Do you really want to change this event from:
ca: Realment vols modificar aquest event de:

en: to:
ca: a:

en: Event updated!
ca: Event actualitzat!

en: Month View
ca: Vista mensual

en: Calendar
ca: Calendari

en: Delete & Prev
ca: Eliminar i Anterior

en: Delete & Next
ca: Eliminar i Següent

en: Move to:
ca: Moure a:

en: Delete/Move/Next Buttons:
ca: Botons Eliminar/Moure/Següent:

en: Display at top
ca: Mostrar a dalt

en: with move option
ca: amb l'opció de moure

en: Display at bottom
ca: Mostrar a baix

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
ca: COMERCIAL - Aquesta llista conté servidors que és comprovat que envien spam (correu comercial no desitjat). És una llista força fiable des de la qual comprovar l'spam.

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this.  Another good one to use.
ca: COMMERCIAL - Servidors que són configurats (o mal configurats) per permetre que l'spam s'envii mitjançant els seu sistema els serà negat l'accés amb això. És una altra bona opcio per utilitzar.

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail.  Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
ca: COMMERCIAL - Els usuaris que es connecten mitjançant mòdem sovint són descartats degut a que haurien d'utilitzar els servidors de correu del seu proveïdor d'internet per enviar el correu. Aquests tipus de connexions són sovint utilitzades per enviar spam.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
ca: COMERCIAL - Entrades de RBL + Blackhole.

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
ca: COMERCIAL - Entrades de RBL + OpenRelay.

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
ca: COMERCIAL - Entrades de RBL + de mòdem

en: FREE - ORDB was born when ORBS went off the air. It seems to have fewer false positives than ORBS did though.
ca: LLISTA - ORDB va neixer quan ORBS va desaparèixer. Sembla a ser que té menys falsos positius que els que tenia l'ORBS.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Origens d'SPAM directes.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Llistes de connexions per mòdem - inclou algunes IPs DSL

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Emissors massius que no utilitzen "opt-in" confirmats.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
ca: LLIURE - FIve-Ten-sg.com - Altres servidors no classificats.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Servidors de fase simple.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Servidor de suport d'SPAM.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - IP's amb formularis web.

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
ca: LLIURE - Dorkslayers sembla a ser que tan sols conté servidors tipus 'open relay' realment dolents de fora dels EEUU per no ser denunciat. És curios perquè a la pàgina web recomanen que NO s'utilitzi el seu servei.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
ca: LLIURE - SPAMhaus - Una llista d'origens d'SPAM ben coneguts.

en: FREE, for now - SPAMCOP - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85% or more).
ca: LLIURE, de moment - SPAMCOP - Una solució interessant que llista servidors que tenen un nivell molt alt d'spam en relació a l'admissible (85% o més).

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
ca: LLIURE - dev.null.dk - No tinc informació detallada d'aquesta llista.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
ca: LLIURE - visi.com - Relay Stop List. Llista molt conservadora de servidors en OpenRelay.

en: FREE - 2mbit.com Open Relays - Another list of Open Relays.
ca: LLIURE - 2mbit.com Open Relays - Una altra llista d'OpenRelays.

en: FREE - 2mbit.com SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
ca: LLIURE - 2mbit.com SPAM Source - Llista d'origens directes d'SPAM.

en: FREE - 2mbit.com SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
ca: LLIURE - 2mbit.com SPAM ISPs - Llista de proveïdors d'internet SPAM-friendly.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
ca: LLIURE - Leadmon DUL - Una altra llista d'IPs assignades dinàmicament.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
ca: LLIURE - Leadmon SPAM Source - Llista d'IPs de les que Leadmon.net  ha rebut SPAM directe.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
ca: LLIURE - Leadmon Bulk Mailers - Emissors massius que no requereixen "opt-in" confirmat o que han admès com a clients "spammers" conneguts i han deixat abusar dels seus serveis.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
ca: LLIURE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays que no són llistats en altres RBLs actius.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
ca: LLIURE - Leadmon Multi stage - Multi-Stage Open Relays que no estan llistats en altres RBLs actius i que han enviat SPAM a Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
ca: LLIURE - Leadmon SpamBlock - Llocs d'aquesta llista han enviat a Leadmon.net SPAM directe d'IPs de blocs de xarxa on el bloc sencer no té entrades DNS. És una llista de BLOCS d'IPs que són utilitzades per gent que ha SPAMejat Leadmon.net.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
ca: LLIURE, fins ara - Not Just Another Blacklist - Llista d'OpenRelays i orígens d'SPAM.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
ca: LLIURE, fins ara - Not Just Another Blacklist - IPs de mòdems.

en: Saved Scan type
ca: Tipus de filtre desat

en: Message Filtering
ca: Filtratge de missatges

en: What to Scan:
ca: Què vol escanejar:

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: Only unread messages
ca: Només missatges sense llegir

en: Save
ca: Desar

en: Match:
ca: Coincidència:

en: Header
ca: Capçalera

en: Contains:
ca: Conté:

en: If <b>%s</b> contains <b>%s</b> then move to <b>%s</b>
ca: Si <b>%s</b> conté <b>%s</b> llavors moure a <b>%s</b>

en: Message Filters
ca: Filtres de missatges

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
ca: El filtratge permet desar automàticament els missatges en diferents carpetes per tal de facilitar la organització.

en: SPAM Filters
ca: Filtres d'SPAM

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
ca: Els filtres d'SPAM permeten seleccionar diverses llistes negres basades en el DNS per tal de detectar correu indesitjat en la Carpeta d'entrada i moure'l a una altra carpeta (com ara la Paperera).

en: Spam Filtering
ca: Filtratge d'spam

en: WARNING! Tell your admin to set the SpamFilters_YourHop variable
ca: ADVERTÈNCIA! Demani al seu administrador que crei la variable SpamFilters_YourHop

en: Move spam to:
ca: Moure spam a:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
ca: Moure l'spam directament a la paperera pot no ser una bona idea al prinicpi, ja que missatges d'amics o llistes de correu podrien ser marcats com a spam per error. Sigui quina sigui la carpeta on l'envii asseguri's que és buidada periòdicament per tal de no tenir la bústia excessivament gran.

en: The more messages you scan, the longer it takes.  I would suggest that you scan only new messages.  If you make a change to your filters, I would set it to scan all messages, then go view my INBOX, then come back and set it to scan only new messages.  That way, your new spam filters will be applied and you'll scan even the spam you read with the new filters.
ca: Com més missatges escanegi més tardarà. Li suggereixo que tant sols comprovi els missatges nous. Si fa un canvi als filtres, escanejaria tots els missatges, llavors mirar la Carpeta d'entrada i llavors tornar i seleccionar que tant sols escanegi els missatges nous. D'aquesta forma, els nous filtres d'spam seran aplicats i es comprovarà fins i tot el correu que es pot llegir amb els nous filtres.

en: Spam is sent to <b>%s</b>
ca: L'spam és enviat a <b>%s</b>

en: [<i>not set yet</i>]
ca: [<i>sense seleccionar</i>]

en: Spam scan is limited to <b>%s</b>
ca: La comprovació d'spam està limitat a <b>%s</b>

en: New Messages Only
ca: Tant sols missatges nous

en: All Messages
ca: Tots els missatges

en: ON
ca: Activat

en: OFF
ca: Desactivat

en: Mailinglist
ca: Llista de correu

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
ca: Això enviarà un missatge a %s demanant ajudaper aquesta llista. Rebrà una resposta per correu a l'adreça de sota.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
ca: Això enviarà un missatge a %s demanant ser subscrit a aquesta llista. Serà subscrit amb l'adreça de sota.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
ca: Això enviarà un missatge a %s demanant deixar de ser subscriptor d'aquesta llista. Ho intentarà amb l'adreça de sota.

en: Send Mail
ca: Enviar correu

en: Post to List
ca: Enviar a la llista

en: Reply to List
ca: Respondre a la llista

en: List Archives
ca: Històric de la llista

en: Contact Listowner
ca: Contactar amb propietari de la llista

en: POP3 connect:
ca: Connexió POP3:

en: No server specified
ca: No s'ha especificat cap servidor

en: No connection to server
ca: Sense connexió amb el servidor

en: POP3 user:
ca: usuari POP3:

en: no login ID submitted
ca: no s'ha enviat cap ID d'usuari:

en: connection not established
ca: no s'ha establert la connexió

en: POP3 pass:
ca: contrasenya POP3

en: No password submitted
ca: No s'ha enviat cap contrasenya

en: authentication failed
ca: la autenticació ha fallat

en: No login ID submitted
ca: No s'ha enviat cap ID d'usuari

en: No server banner
ca: Cap servidor no admès

en: abort
ca: aturar

en: apop authentication failed
ca: l'autenticació apop ha fallat

en: POP3 login:
ca: Usuari POP3:

en: POP3 top:
ca: Capçalera POP3:

en: Premature end of list
ca: Final de llista prematur

en: Empty command string
ca: Cadena de comanda buida

en: connection does not exist
ca: connexió inexistent

en: POP3 delete:
ca: POP3 eliminar:

en: No msg number submitted
ca: No s'ha enviat cap número de missatge

en: Command failed
ca: Error en l'operació

en: Remote POP server Fetching Mail
ca: Servidor POP remot baixant correu

en: Select Server:
ca: Seleccioni un servidor:

en: Password for
ca: Contrasenya per

en: Fetch Mail
ca: Baixar Correu

en: Fetching from
ca: Baixant correu de

en: Oops,
ca: Ep!

en: Opening IMAP server
ca: Obrint el servidor IMAP

en: Opening POP server
ca: Obrint el servidor POP

en: Login Failed:
ca: L'autenticació ha fallat:

en: Login OK: No new messages
ca: Autenticació correcta: No hi ha missatges nous

en: Login OK: Inbox EMPTY
ca: Autenticació correcta: Carpeta d'entrada BUIDA

en: Login OK: Inbox contains [
ca: Autenticació correcta: La bústia d'entrada conté [

en: ] messages
ca: ] missatges

en: Fetching UIDL...
ca: Descarregant UIDL...

en: Server does not support UIDL.
ca: El servidor no té suport per UIDL.

en: Leaving Mail on Server...
ca: Deixant el correu al servidor...

en: Deleting messages from server...
ca: Eliminant els missatges del servidor...

en: Fetching message
ca: Baixant missatge

en: Saving UIDL
ca: Desant UIDL

en: Error Appending Message!
ca: Error afegint un missatge!

en: Closing POP
ca: Tancant la connexió POP

en: Logging out from IMAP
ca: Tancant la connexió IMAP

en: Message appended to mailbox
ca: Missatge afegint a la bústia

en: Message
ca: Missatge

en:  deleted from Remote Server!
ca:  eliminat del servidor remot!

en: Delete failed:
ca: L'operació d'esborrat ha fallat:

en: Remote POP server settings
ca: Configuració del servidor POP remot

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure.  However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
ca: Ha de saber que el xifratge utilitzat per desar la seva contrasenya no és perfectament segura. Malgrat tot, si utilitza pop, no hi ha cap sistema de xifratge inherent. A més, el xifratge que utilitzem per desar-lo en el servidor es pot trencar si un hacker llegeix el codi d'aquest fitxer.

en: If you leave password empty, it will be required when you fetch mail.
ca: Si deixa la contrasenya buida, se li demanarà quan vulgui baixar el correu.

en: Encrypt passwords (informative only)
ca: Xifrar contrasenyes (només informatiu)

en: Add Server
ca: Afegir servidor

en: Server:
ca: Servidor:

en: Alias:
ca: Àlies:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Store in Folder:
ca: Desar a la carpeta:

en: Leave Mail on Server
ca: Deixar el correu al servidor

en: Check mail during login
ca: Comprovar el correu durant l'autenticació

en: Check mail during folder refresh
ca: Comprovar el correu quan s'actualitzen les carpetes

en: Modify Server
ca: Modificar un servidor

en: Server Name:
ca: Nom del servidor:

en: Modify
ca: Modificar

en: No-one server in use. Try to add.
ca: Cap servidor en ús. Provi d'afegir-ne.

en: Fetching Servers
ca: Servidors POP3

en: Confirm Deletion of a Server
ca: Confirmar la supressió d'un servidor

en: Selected Server:
ca: Servidor seleccionat:

en: Confirm delete of selected server?
ca: Confirmar la supressió del servidor seleccionat?

en: Confirm Delete
ca: Confirmar supressió

en: Undefined Function
ca: Funció no definida

en: Hey! Wath do You are looking for?
ca: Ep! Què busques?

en: Fetch
ca: Baixar correu

en: Warning,
ca: Advertència,

en: Mail Fetch Result:
ca: Resultat de baixar el correu:

en: Simple POP3 Fetch Mail
ca: Descàrrega simple de correu POP3

en: This configures settings for downloading email from a pop3 mailbox to your account on this server.
ca: Permet la configuració per baixar el correu des d'una bústia pop3 a  la compta d'aquest servidor.

en: Close Window
ca: Tancar la finestra

en: New Mail Notification
ca: Notificació de correu nou

en: Select <b>Enable Media Playing</b> to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
ca: Seleccioni <b>Habilitar l'execució de mèdia</b> per permetre la reproduccio un fitxer de mèdia quan hi ha correu sense llegir en les carpetes. Quan és activat, pot especificar el fitxer de mèdia per reproduir en la llista de fitxers.

en: The <b>Check all boxes, not just INBOX</b> option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
ca: L'opció <b>Comprovar totes les bústies, no tan sols la d'entrada</b> comprovarà TOTES les carpetes cercant correu sense llegir, no tant sols la d'Entrada, per a la notificació.

en: Selecting the <b>Show popup</b> option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
ca: Seleccionant l'opció <b>Mostrar finestra popup</b> permetrà mostrar una finestra tipus popup quan hi hagi correu per llegir en les carpetes (requereix JavaScript)

en: Use the <b>Check RECENT</b> to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet.  This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
ca: Utilitzi <b>Comprovar RECENT</b> per comprovar tant sols els missatges recents. Els missatges recents són aqueslls que ja s'han notificat i que encara no han estat llegits. Això evita ser molestat continuament amb sons i finestres popup per correu sense llegir.

en: Selecting the <b>Change title</b> option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers).  This will always tell you if you have new mail, even if you have <b>Check RECENT</b> enabled.
ca: Seleccionant l'opció <b>Canviar títol</b> canviarà el títol en alguns navegadors per fer-li saber que té correu nou (requereix JavaScript i tant sols funciona amb l'IE però no veurà errors amb altres navegadors). Això sempre el notificarà de que té correu nou, encara que hagi seleccionat <b>Comprovar RECENT</b>.

en: Enable Media Playing
ca: Habilitar la reproducció de mèdia

en: Check all boxes, not just INBOX
ca: Comprovar totes les bústies, no tan sols la d'entrada

en: Count only messages that are RECENT
ca: Comptar tan sols missatges RECENTS

en: Change title on supported browsers.
ca: Canviar títol en navegadors que ho suportin.

en: requires JavaScript to work
ca: requereix JavaScript per funcionar

en: Show popup window on new mail
ca: Mostrar finestra popup en arribar correu nou

en: Select server file:
ca: Seleccioni un fitxer del servidor:

en: Try
ca: Provar

en: Current File:
ca: Fitxer actual:

en: New Mail
ca: Correu nou

en: SquirrelMail Notice:
ca: Avís d'SquirrelMail:

en: You have new mail!
ca: Hi ha correu nou

en: NewMail Options
ca: Opcions sobre el correu nou

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
ca: Això configura les opcions per reproduir sons i/o mostrar finestres popup quan arriba correu nou.

en: New Mail Notification options saved
ca: Opcions de notificació de correu nou desades

en: %s New Messages
ca: %s missatges nous

en: %s New Message
ca: %s missatge nou

en: Test Sound
ca: Prova de so

en: Loading the sound...
ca: Descarregant el so...

en: Sent Subfolders Options
ca: Opcions de les subcarpetes d'elements enviats

en: Use Sent Subfolders
ca: Utilitzar subcarpetes pel elements enviats

en: Monthly
ca: Mensual

en: Quarterly
ca: Quadrimestral

en: Yearly
ca: Anual

en: Base Sent Folder
ca: Carpeta principal d'elements enviats

en: SpellChecker Options
ca: Opcions del corrector ortogràfic

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
ca: Aquí pot decidir com el seu diccionari personal és emmagatzemat, editar-lo o escollir quins idiomes hauria de tenir disponibles quan utilitza el corrector ortogràfic.

en: Check Spelling
ca: Comprovar l'ortografia

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
ca: Retornar a la pàgina d'opcions del corrector ortogràfic

en: ATTENTION:
ca: ATENCIÓ:

en: SquirrelSpell was unable to decrypt your personal dictionary. This is most likely due to the fact that you have changed your mailbox password. In order to proceed, you will have to supply your old password so that SquirrelSpell can decrypt your personal dictionary. It will be re-encrypted with your new password after this.<br>If you haven't encrypted your dictionary, then it got mangled and is no longer valid. You will have to delete it and start anew. This is also true if you don't remember your old password -- without it, the encrypted data is no longer accessible.
ca: SquirrelSpell ha estat incapaç de desxifrar el seu diccionari personal. Això és degut segurament a el fet de què vostè ha canviat la contrasenya de la seva bústia de correu. Per tal de continuar haurà de proporcionar la seva antiga contrasenya de forma que l'SquirrelSpell pugui desxifrar el seu diccionari personal. Després serà re-xifrat amb la seva nova contrasenya. <br>Si no ha xifrat el diccionari, llavors vol dir que ha estat modificat i ja no és vàlid. Haurà d'eliminar-lo i començar-ne un de nou. Això també haurà de fer-ho així si no recorda la seva antiga contrasenya - sense ella les dades xifrades no són accessibles.

en: Delete my dictionary and start a new one
ca: Eliminar el diccionari i començar-ne un de nou

en: Decrypt my dictionary with my old password:
ca: Desxifrar el diccionari amb la contrasenya antiga:

en: Proceed
ca: Continuar

en: You must make a choice
ca: Ha d'escullir una opció

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
ca: Pot eliminar el diccionari o escriure la contrasenya antiga. No ambdues coses.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
ca: Això eliminarà el diccionari personal. Continuar?

en: Error Decrypting Dictionary
ca: Error desxifrant el diccionari

en: Cute.
ca: Astut.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
ca: He intentat executar '%s', però ha retornat:

en: SquirrelSpell is misconfigured.
ca: L'SquirrelSpell està mal configurat.

en: SquirrelSpell Results
ca: Resultats de l'SquirrelSpell

en: Spellcheck completed. Commit changes?
ca: Correcció ortogràfica completada. Aplicar els canvis?

en: No changes were made.
ca: No s'han fet canvis.

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
ca: Desant el diccionari personal... Esperi's sisplau.

en: Found %s errors
ca: S'han trobat %s errors

en: Line with an error:
ca: Línia amb un error:

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Change to:
ca: Canviar a:

en: Occurs times:
ca: Nombre d'aparicions:

en: Change this word
ca: Canviar aquesta paraula

en: Change
ca: Canviar

en: Change ALL occurances of this word
ca: Canviar TOTES les aparicions d'aquesta paraula

en: Change All
ca: Canviar-ho Tot

en: Ignore this word
ca: Ignorar aquesta paraula

en: Ignore
ca: Ignorar

en: Ignore ALL occurances this word
ca: Ignorar TOTES les aparicions d'aquesta paraula

en: Ignore All
ca: Ignorar-les totes

en: Add this word to your personal dictionary
ca: Afegir aquesta paraula al diccionari personal

en: Add to Dic
ca: Affegir al Dic

en: Close and Commit
ca: Tancar i acceptar

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
ca: La correció ortogràfica no ha finalitzat. Realment vol tancar i acceptar canvis?

en: Close and Cancel
ca: Tancar i cancel·lar

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
ca: El corrector ortogràfic no ha finalitzat. Realment vol tancar i descartar els canvis?

en: No errors found
ca: No s'han trobat errors

en: Your personal dictionary was erased.
ca: El seu diccionari personal ha estat eliminat.

en: Dictionary Erased
ca: Diccionari eliminat

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
ca: El diccionari perosnal ha estat eliminat. Sisplau tanqui la finestra i cliqui el botó "Corregir ortografia" altre cop per començar el corrector altre cop.

en: Close this Window
ca: Tancar aquesta finestra

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
ca: El seu diccionari personal ha estat re-xifrat correctament. Ara torni a les opcions del corrector ortogràfic torni a fer la seva selecció.

en: Successful Re-encryption
ca: Re-xifratge correcte

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
ca: El seu diccionari personal ha estat re-xifrat correctament. Sisplau tanqui aquesta finestra i cliqui el botó 'Corregir l'ortografia' per iniciar la correcció.

en: Dictionary re-encrypted
ca: Diccionari re-xifrat

en: Your personal dictionary has been <strong>encrypted</strong> and is now stored in an <strong>encrypted format</strong>.
ca: El seu diccionari personal ha estat <strong>xifrat</strong> i ara és emmagatzemat en un <strong>format xifrat</strong>

en: Your personal dictionary has been <strong>decrypted</strong> and is now stored as <strong>clear text</strong>.
ca: El seu diccionari personal ha estat <strong>desxifrat</strong> i ara és emmagatzemat com a <strong>text en clar</strong>.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
ca: Opcions de xifratge del diccionari personal

en: Personal Dictionary
ca: Diccionari personal

en: No words in your personal dictionary.
ca: No hi ha paraules al seu diccionari personal

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
ca: Sisplau seleccioni totes les paraules que vulgui eliminar del diccionari.

en: %s dictionary
ca: Diccionari %s

en: Delete checked words
ca: Eliminar paraules seleccionades

en: Edit your Personal Dictionary
ca: Editar el diccionari personal

en: Please make your selection first.
ca: Sisplau faci la selecció primer.

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
ca: Això xifrarà el seu diccionari personal i el desarà en un format xifrat. Continuar?

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a clear-text format. Proceed?
ca: Això desxifrarà el seu diccionari personal i el desarà en un format de text en clar. Continuar?

en: <p>Your personal dictionary is <strong>currently encrypted</strong>. This helps protect your privacy in case the web-mail system gets compromized and your personal dictionary ends up stolen. It is currently encrypted with the password you use to access your mailbox, making it hard for anyone to see what is stored in your personal dictionary.</p> <p><strong>ATTENTION:</strong> If you forget your password, your personal dictionary will become unaccessible, since it can no longer be decrypted. If you change your mailbox password, SquirrelSpell will recognize it and prompt you for your old password in order to re-encrypt the dictionary with a new key.</p>
ca: <p>El seu diccionari personal està <strong>xifrat actualment</strong>. Això ajuda a protegir la seva privacitat en cas de que el sistema de correu web sigui compromès i el seu diccionari personal robat. Està xifrat amb la contrasenya que utilitza per accedir a la bústia, fent dificil que qualsevol poder veure el contingut del seu diccionari personal. </p><p><strong>ATENCIÓ:</strong> Si oblida la contrasenya, el seu diccionari serà inaccessible ja que no podrà ser desxifrat. Si canvia la contrasenya de la seva bústia, l'SquirrelSpell se n'adonarà i li demanara la contrasenya antiga per tal de re-xifrar el diccionari amb una nova clau.</p>

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
ca: Sisplau desxifra el meu diccionari personal i desi'l en un format de text en clar.

en: Change crypto settings
ca: Canviar les opcions de xifratge

en: <p>Your personal dictionary is <strong>currently not encrypted</strong>. You may wish to encrypt your personal dictionary to protect your privacy in case the webmail system gets compromized and your personal dictionary file gets stolen. When encrypted, the file's contents look garbled and are hard to decrypt without knowing the correct key (which is your mailbox password).</p> <strong>ATTENTION:</strong> If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.</p>
ca: <p> El seu diccionari personal <strong>no està xifrat actualment</strong>. Pot xifrar el seu dicionari personal per protegir la seva privacitat en cas de que el sistema de correu web sigui compromès i el fitxer del diccionari personal robat. Quan està xifrat, el contingut del fitxer sembla brossa i és difícil de desxifrar sense conèixer la clau correcta (que és la contrasenya de la seva bústia de correu).</p><strong>ATENCIÓ:</strong> Si decideix xifrar el seu diccionari personal, ha de recordar que queda xifrat amb la contrasenya de la seva bústia. Si l'oblida i l'administrador la canvia el seu diccionari personal serà inútil i haurà de ser creat de nou. Malgrat tot, si vostè o el seu administrador canvia la contrasenya però encara manté l'antiga, podrà entrar la clau antiga per re-xifrar el diccionari amb el nou valor.</p>

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
ca: Sisplau xifra el meu diccionari personal i desa'l en un format xifrat.

en: Deleting the following entries from <strong>%s</strong> dictionary:
ca: Eliminant les següents entrades del diccionari <strong>%s</strong>:

en: All done!
ca: Tot fet!

en: Personal Dictionary Updated
ca: Diccionari personal actualitzat

en: No changes requested.
ca: No s'han demanat canvis

en: Please wait, communicating with the server...
ca: Sisplau esperi, contactant amb el servidor...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
ca: Sisplau esculli quin diccionari voldria utilitzar per comprovar ortogràficament aquest missatge:

en: SquirrelSpell Initiating
ca: Iniciant l'SquirrelSpell

en: Settings adjusted to: <strong>%s</strong> with <strong>%s</strong> as default dictionary.
ca: Configuració actual: <strong>%s</strong> amb <strong>%s</strong> com a diccionari per defecte.

en: Using <strong>%s</strong> dictionary (system default) for spellcheck.
ca: Utilitzant el diccionari <strong>%s</strong> (per defecte del sistema) per la correcció ortogràfica.

en: International Dictionaries Preferences Updated
ca: Preferències dels diccionaris internacionals actualitzades.

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
ca: Sisplau comprovi tots els diccionaris internacionals disponibles que voldria utilitzar quan comprovi l'ortografia:

en: Make this dictionary my default selection:
ca: Fer d'aquest diccinari la meva selecció per defecte:

en: Make these changes
ca: Fer els següents canvis

en: Add International Dictionaries
ca: Afegir diccionaris internacionals

en: Please choose which options you wish to set up:
ca: Sisplau escollir quines opcions vol configurar:

en: Edit your personal dictionary
ca: Editar el seu diccionari personal

en: Set up international dictionaries
ca: Configurar els diccionaris internacionals

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
ca: Xifrar o desxifrar el diccionari personal

en: SquirrelSpell Options Menu
ca: Menú d'opcions de l'SquirrelSpell

en: Translator
ca: Traductor

en: Your server options are as follows:
ca: Les opcions del servidor són:

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
ca: Vostè també decideix si vol veure la caixa de la traducció i on estarà situada.

en: Select your translator:
ca: Seleccioni el seu traductor:

en: When reading:
ca: Quan llegeixi:

en: Show translation box
ca: Mostrar la caixa de la traducció

en: to the left
ca: a l'esquerra

en: in the center
ca: al centre

en: to the right
ca: a la dreta

en: Translate inside the SquirrelMail frames
ca: Traduir en els marcs (frames) de l'SquirrelMail

en: When composing:
ca: Quan redacti:

en: Not yet functional, currently does nothing
ca: Encara no és funcional, actualment no fa res

en: Translation Options
ca: Opcions de traducció

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
ca: Quin traductor hauria de ser utilitzat li arribin missatges en un idioma diferent?

en: %s to %s
ca: %s a %s

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: German
ca: Alemany

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Russian
ca: Rus

en: Translate
ca: Traduir

en: Brazilian Portuguese
ca: Portuguès de Brazil

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Xec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: European Spanish
ca: Español Europeu

en: Finnish
ca: Finès

en: Greek
ca: Grec

en: Hungarian
ca: Húngar

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Latin American Spanish
ca: Español d'Amèrica Llatina

en: Norwegian
ca: Norueg

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Serbian
ca: Serbi

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Swedish
ca: Suec

en: Welsh
ca: Galès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Latin
ca: Llatí

en: Delivery error report
ca: Informe d'errors d'enviament

en: Undelivered Message Headers
ca: Capçaleres de missatges no enviats
